Loading...
Aktualności

ZKS Bielawianka Bielawa z dwoma krążkami na Mistrzostwach Polski Młodzików w Raciborzu

W dniach od 27 do 29 listopada 2015 roku w Raciborzu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Bielawę reprezentowało sześcioro zawodników, z czego dwóch powróciło z brązowymi medalami.

Duży sukces odnieśli:  Sebastian Moskal w kat wagowej 73 kg oraz Piotr Stolarczyk w kat wagowej 35 kg, którzy zdobyli brązowe medale.

Sebastian bardzo pewnie wygrał swoje dwa pierwsze pojedynki i awansował do półfinału w którym nabawił się kontuzji i nie sprostał swojemu rywalowi lecz w walce o brązowy medal pokazał wielką klasę i mimo dużego bólu kostki pokonał swojego przeciwnika z Warszawy i zdobył swój kolejny medal na Mistrzostwach Polski młodzików.

Piotr Stolarczyk po pokonaniu trójki rywali także awansował do półfinału swojej kategorii i po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał na punkty { 8-6} i musiał toczyć pojedynek o brązowy medal w którym okazał się lepszy i zdobył swój pierwszy medal w tej rangi turnieju.

W zawodach uczestniczyli także Bartosz Potyrała zajmując 10-miejsce w kat wagowej 53kg, Piotr Śliwiński zajął 11-miejsce w kat wagowej 42kg, Oktawian Palus który zajął 19-miejsce w kat wagowej 42 kg, Błażej Hajduk zajął 16-miejsce w kat wagowej 66kg.

Trenerami oraz opiekunami byli Łukasz Stolarczyk, Artur Czypionka oraz Grzegorz Jacznik.