Loading...
Aktualności

Sukcesy młodziczek i młodzików klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Paulina Zamaria, Dorota Przęzak, Weronika Laszkiewicz oraz Tomas Dudzik z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych w wyścigu ze startu wspólnego, podczas Wyścigu Kolarskiego o Puchar Sołtysa Wsi Jaczków, organizowanym 31.07.2011 roku w Jaczkowie.

Paulina Zamaria odnisoła zwycięstwo w kategorii młodziczek rywalizując na dystansie 22km, zaraz za nią po zaciętym finiszu II miejsce zajęła Dorota Przęzak, a tuż obok podium na IV miejscu zameldowała się Weronika Laszkiewicz. Nasz młodzik Tom Dudzik, utytułowany kolarz ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce reprezentujący barwy dzierżoniowskiego klubu, zajął II miejsce. Rywalizacja młodzików przebiegała również na trasie o długości 22km. Selekcję podczas tych wyścigów poglębiła kapryśna pogoda, deszcz oraz mocno wiejący wiatr, ale nasi zawodnicy pokonali trudności jakie sprawiła im natura i rywalizowali na najwyższym poziomie sportowym. Dobry występ podczas tego startu odnotowała także Sara Grzejdziak zajmując V miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej żaków, życzymy dalszych sukcesów.

Był to ostatni start naszych młodych kolarzy, przed zbliżającym się zgrupowaniem kolarskim, organizowanym w Twardogórze w dniach 01-10.08.2011 roku. W składzie kadry Dolnośląskiego Związku Kolarskiego znalazło się aż 8 naszych zawodników a są to: Dorota Przęzak, Paulina Zamaria, Weronika Laszkiewicz, Malwina Cholewa, Monika Wiatrak, Łukasz Kroczak, Michał Laszkiewicz, Tomas Dudzik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik