Loading...
Aktualności

Paulina Zamaria czwarta w Mini Tour de Pologne

Paulina Zamaria z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  zajęła IV miejsce, w wyścigu Tour de Pologne dla kategorii młodzik, rozgrywanym w Krakowie 06.08.2011 roku. Jest to duży sukces Pauliny ponieważ Mini Tour de Pologne jest jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez kolarskich dla tej kategorii wiekowej i obstawa zawodów była na najwyższym poziomie sportowym.

Warto też wspomnieć o wysokiej medialności tych zawodów, oraz ogromnej ilości kibiców na trasie. Młodzicy tego dnia mieli do pokonania dystans 20km po płaskiej trasie prowadzącej ulicami Krakowa. W kategorii młodziczek doszło do finiszu z grupy. Najlepiej z naszych kolarek poradziła sobie Paulina Zamaria zajmując IV miejsce. Dalej na 10 pozycji była Monika Wiatrak a zaraz za nią na 13 miejscuDorota Przęzak, która straciła wiele sił atakując podczas trwania całego wyścigu. Dobrym finiszem pokazała się także Weronika Laszkiewicz, która zajęła 16 lokatę. Po młodziczkach przyszedł czas na start młodzików. Tutaj nasz  reprezentant Thomas Dudzik zajął 14 miejsce.

opracowała: Natalia Mielnik