Loading...
Aktualności

Dorota Przęzak trzecia w Pucharze Polski

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła III miejsce w wyścigu jazdy indywidualnej na czas podczas serii Pucharu Polski rozgrywanej w dniach 12-13.05.2012 roku w Górzycy.

 

 

Sukces ten odniosła w kategorii juniorek młodszych, rywalizując na dystansie 10 km. Przed Dorotą na pierwszym stopniu podium stanęła Radzicka Natalia z klubu Jedynka Limaro Kórnik a drugie miejsce zajęła Katarzyna Kozyra z Poltino Azalia Brzoza Królewska. Bardzo dobrą postawę pokazała Karolina Garczyńska, która w rywalizacji elity kobiet na dystansie 17 km zajęła 11 miejsce zaś w klasyfikacji orliczek była 3.

Rywalizacja w wyścigu jazdy indywidualnej na czas przebiegała w trudnych warunkach atmosferycznych ponieważ wiał silny mroźny wiatr, co sprawiło, że wyścig okazał się bardzo selektywny. Trasa „czasówki” prowadziła do falistych drogach w Górzycy.

W rywalizacji juniorek młodszych Paulina Zamaria zajęła 13 miejsce a Monika Wiatrak była 34. Następnym startem naszych zawodników był wyścig juniorów na dystansie 17km. Tutaj pewnie zwyciężył Wojciech Sykała z Tarnovii Tarnowo Podgórne, przed Woszczkiem Pawłem z  WLKS Krakus BBC Czaja i Korczyńskim Borysem z klubu Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz. Nasz junior Rafał Pawłowski zajął 28 lokatę. Kończącym startem zawodów był wyścig elity kobiet i juniorek. Wśród juniorek na dystansie 17km 9 miejsce zajęła Joanna Dubieniecka a w tej kategorii wiekowej zwyciężyła Katarzyna Niewiadoma z klubu WLKS Krakus BBC Czaja wyprzedzając Alicję Ratajczak z Jedynka Limaro Kórnik i Łucję Pietrzak z Koźminianki Koźminek. W rywalizacji elity kobiet na dystansie 17 km nasza zawodniczka  Karolina Garczyńska zajęła 11 miejsce w elicie pań zaś w klasyfikacji orliczek była 3. Paula Guz w orliczkach zajęła 5 miejsce a w open była 13, zaś 18 miejsce  w open zajęła  Natalia Mielnik-10 zawodniczka z kategorii poniżej 23 lat. Zwycięstwo odniosłaKatarzyna Pawłowska reprezentująca Torową Kadrę Polski, przed Eugenią Bujak z tej samej reprezentacji i Martyną Klekot z Kolejarz Jura Częstochowa. Nasza zawodniczka  Karolina Garczyńska zajęła 11 miejsce w elicie pań zaś w klasyfikacji orliczek była 3. Paula Guz w orliczkach zajęła 5 miejsce a w open była 13, zaś 18 miejsce  w open zajęła  Natalia Mielnik-10 zawodniczka z kategorii poniżej 23 lat.

Jutro rywalizujących zawodników czeka wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany na 13 km rundach.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2012/05-13{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content