Loading...
Aktualności

Dominacja LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w Żaganiu

1 maja zawodnicy i zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów startowali w VIII Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta Żagania. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych ponieważ, kolarze z Dzierżoniowa osiągnęli 2. zwycięstwa oraz 3 drugie miejsca!

Wyścig zaczął się od rywalizacji dzieci, gdzie Hubert Kaczor startujący w barwach Atomu zajął 4. miejsce. Następnie na starcie stanęli żacy i żakinie i rywalizowali „na kreskę”. W żakach wygrał Eryk Kaczor, a 3. był Mateusz Renc. Małgosia Dąbrowska w żakiniach otarła się o zwycięstwo i ostatecznie była 2., a Aleksandra Słowińska 4. Jako kolejni na starcie stanęli młodzicy, gdzie mieliśmy trzech naszych reprezentantów. Młodzicy jak i pozostałe kategorie ścigali się na punkty. Michał Mroczkowski od początku jechał w 4-osobowej grupce zdobywając cenne oczka, ale niestety uczestniczył w kraksie. Ostatecznie zajął bardzo dobre 5. miejsce. Wojtek Karpierz był 19.,
a Mateusz Krzesiński przyjechał za grupą. Przyszedł czas na juniorki młodsze. Po 2 okrążeniach uformowała się 3-osobowa grupka, gdzie jechała Dorota Przęzak. Defekt wyeliminował ją z walki o pierwsze miejsce i ostatecznie była 2. Po walecznej jeździe Malwina Cholewa zajęła 6. lokatę, a 10. była Weronika Laszkiewicz. Ostatnią kategorią gdzie mieliśmy najliczniejszą grupę naszych reprezentantek to wyścig Elity Kobiet. Już od samego początku Natalia Mielnik dzięki skutecznym finiszom zapewniła sobie zwycięstwo nie dając pozostałym zawodniczkom szans. Tuż za swoją koleżanką klubową była Karolina Garczyńska, która ostatecznie była 2. Monika Kopińska zajęła 5. lokatę, 8. była Asia Dubieniecka, 9. Paula Guz, a 11. Katarzyna Dugiel.
Dzisiaj wieczorem orliczki i młodzicy wystartują w kryterium ulicznym w Legnicy rozgrywanym podczas wyścigu „Szlakiem Grodów Piasatowskich 2013”.
Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!!