Czytaj więcej: Wieści wędkarskie #012 - Wyzwanie: rzeka cz.2

Rzeczne Miejscówki. Drzewo w wodzie. Pojedyncze drzewo w wodzie to miejsce trudne ale rybodajne. Z tej kryjówki korzystają ryby średnie i małe. Wraz z nimi przebywają tam drapieżniki, szczupaki, okonie i sandacze.

Czytaj więcej: Wieści wędkarskie #011 - Wyzwanie: rzeka

Duża rzeka to wyzwanie dla każdego, nawet doświadczonego wędkarza. Praktycznie Cooku wysoka wiosenna woda rzeźbi jej dno na nowo, a nasze rozpracowane miejscówki z poprzedniego sezonu już nie istnieją.

Czytaj więcej: Wieści wędkarskie #009 - O nęceniu ciąg dalszy...

Ryby łowi ten kto nęci. Tej wędkarskiej zasady nie lekceważy się bezkarnie.  Można oczywiście bawić się wędką, niekiedy z powodzeniem zarzucając tu i tam w czasie wędrówki nad brzegiem rzeki. Ten jednak łowi skutecznie, kto nęci i zanęca. Bardzo wielu z nas to czyni i bardzo wielu popełnia błędy.

Czytaj więcej: Wieści wędkarskie #010 - Łowić trzeba umieć!

Sekrety rzecznego wędkarstwa, to kolka odcinków poświęconych tej specyficznej tematyce. Kto sądzi, że podstawą wędkarskiej pomyślności jest „szczęście” powinien wyzbyć się wędzisk i zająć się grami liczbowymi lub loteryjnymi. Kto spełnienie wędkarskich marzeń uzależnia od sprzętowych lub przynętowych cudowności niech praktykowanie złudzeń uzupełni obrzędowym opluwaniem martwego robaka na haczyku.

Czytaj więcej: Wieści wędkarskie #008 - Kule zanętowe

Rzeka, to specyficzne środowisko, nęcenie w tym środowisku wymaga wcześniejszego dokładnego gruntowania łowiska, dokładnej oceny siły i szybkości nurtu.