Od 15 do19 października odbywała się Liga BMX-MTB organizowana przez klub kolarski LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów wraz z Burmistrzem Miasta Dzierżoniów, Starostą Powiatu Dzierżoniowskiego, Wójtem Gminy Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.W ramach Ligi odbyły się 3 etapy oraz wyścig finałowy. W zawodach mogli startować dzieci z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego. 

 

903FE8B1-1E47-41AD-8E6C-07B99893485B.jpeg


W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli do pokonania dystans od 300 do 1500 metrów.
Dziewczęta i chłopcy startowali w 4 kategoriach wiekowych:
- roczniki 2010 – 2011 i młodsi
- roczniki 2008 – 2009
- roczniki 2006 – 2007
- roczniki 2004 – 2005
-wyścig „szkrabów”
Zwycięzcami Finału  oraz nowymi właścicielami rowerów ufundowanych przez Organizatorów zostali:
Joanna Wodnicka, Kamil Mazur (2004-2005)
Dagmara Juraszek, Kacper  Łapiński(2006-2007)
Oliwia Pyrak, Szymon Weigelt(2008-2009)
Aleksandra Mirecka,Oliwier Bojnarowicz(2010-2011)
Harmonogram Ligi:
I ETAP 15.10 „O Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów”
Szkoła Podstawowa w Tuszynie
II ETAP 16.10 „O Puchar Starosty Dzierżoniowskiego”
plac zabaw przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie
JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS 
III ETAP 18.10 „O Puchar Burmistrza Dzierżoniowa”
plac zabaw przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie 
ETAP FINAŁOWY 19.10 „O Puchar Centrum TMT Dzierżoniów”
plac zabaw przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie 

W wyścigach etapowych nagrodami były medale oraz słodkie upominki, natomiast zwycięzcy FINAŁU otrzymali medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym za pierwsze miejsca – rowery górskie.

Wyniki Fianału:
Wyścig „szkrabów”
1.Mateusz Lucka – Przedszkole nr 5
2.Jakub Mazurek-Przedszkole nr 1
3.Bruno Bajron – SP 4 Bielawa
roczniki 2010 – 2011 
Chłopcy:
1.Oliwier Bojnarowicz-SP  Jaźwina
2.Daniel Gorlicki- SP Tuszyn
3.Stanisław Iwaszkiewicz- SP 1 Pieszyce
Dziewczęta:
1.Aleksandra Mirecka –SP 4 Bielawa
2.Ewa Stopa –SP 4 Bielawa
3.Antonina Skwara- SP 5 Dzierżoniów

roczniki 2008 – 2009
Chłopcy:
1.Szymon Weigelt-SP 4 Bielawa
2.Emil Gorlicki – SP Tuszyn
3.Piotr Bieńkowski-SP Mościsko
Dziewczęta:
1.Oliwia Pyrak-SP 1
2.Zuzanna Iwaszkiewicz-SP 1
3.Zuzanna Zdun- SP 10 Bielawa

roczniki 2006 – 2007
Chłopcy:
1.Kacper Łapiński-SP 5 Dzierżoniów
2.Gracjan Zborowski- SP 5 Dzierżoniów
3.Filip Dąbrowski- SP 7 Bielawa
Dziewczęta:
1.Dagmara Juraszek-SP Tuszyn
2.Natalia Mucha-SP 4 Bielawa
3.Zuzanna Dąbrowska- SP Mościsko

roczniki 2004 – 2005
Chłopcy:
1.Kamil Mazur-SP 7 Bielawa
2.Hubert Kaczor-SP Jaźwina
3.Aleksander Polaczek-SP 4 Bielawa
Dziewczęta:
1.Joanna Wodnicka-SP Tuszyn
2.Karolina Przęzak-SP  5 Dzierżoniów
3.Małgorzata Stawicka-NSP Salezjanek Dzierżoniów         


Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów - nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Powiat Dzierżoniowski, JG Gawryccy, Aklima Serwis, Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga. 
W szczególności podziękowania kierujemy do fundatorów nagród: Centrum TMT Dzierżoniów, Sklep sportowy K2 Dzierżoniów, Sklep rowerowy „Dejnek” oraz Roomster

Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Gminy Dzierżoniów.

 

źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów