W sobotę 1 września w Tuszynie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe indywidualnej na czas o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów, pana Marka Chmielewskiego. Dla kategorii młodzik i młodziczka był to jeden z ostatnich najważniejszych wyścigów w sezonie szosowym 2018.

 

AC0FFC67-C0FF-44E2-8255-E859158B5D05.jpg

 
Oprócz nich o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów rywalizowali również zawodnicy i zawodniczki  w pozostałych kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy startowali na dystansie 2,5 km a najstarsi musieli pokonać trasę o długości 15 kilometrów. Biuro zawodów zlokalizowane było w Szkole Podstawowej 
w Tuszynie, natomiast start i meta obok siedziby jednego ze sponsorów wyścigu, firmy DRG Agro Group. Organizatorzy wzorowo przygotowali i przeprowadzili zawody, niestety nie mieli wpływu tylko na pogodę. Uczestnicy wyścigu rywalizowali bowiem podczas mocno padającego deszczu. Z tego względu dekoracje zwycięzców przeniesione zostały na następny dzień.
Wyniki zawodów w Tuszynie
Żakini:
1. Milena Banaszkiewicz          LKS Trasa Zielona Góra
2. Alicja Matuła                        UKS Centrum Nowa Ruda
3. Rozalia Dutczak                   LKS Trasa Zielona Góra
5. Zuzanna Dąbrowska          LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Żak:
1. Konrad Jeżewski UKKS Oriens Chojnów 
2. Szymon Wrona KS Deichmann Abus Mat Sobótka
3. Jakub Kielin MKS Polkowice
8. Maciej Rostkowski LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Młodziczka:
1. Zuzanna Wyszyńska KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Karolina Chojnacka LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
3. Julia Legieć UKS Centrum Spedycja Pawbud Nowa Ruda
8. Joanna Wodnicka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów


Młodzik:
1. Marcin Rogowski KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Adrian Gorwa MKS Polkowice
3. Szymon Kukułka MGLKS Kwisa Lubań Śląski
7. Kamil Mazur LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Juniorka młodsza:
1. Adriana Rasińska LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
2. Julia Kowalska LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
3. Wiktoria Brożyna UKKS Oriens Chojnów
7. Alicja Rostowska LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Junior młodszy:
1. Karol Bochenek KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Robert Kiendzia MGLKS Kwisa Lubań Śląski
3. Maciej Stelczyk UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
Junior:
1. Jakub Byczkowski UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
2. Marcin Zarębski UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
3. Patryk Tomulik LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
Juniorka:
1. Paulina Pastuszek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
2. Małgorzata Dąbrowska LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
3. Marianna Kolinko LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Kobiety Open:
1. Marta Lach Mat Atom Deweloper
2. Katarzyna Wilkos Mat Atom Deweloper
3. Aurela Nerlo Mat Atom Deweloper
7. Dorota Przęzak LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Amator:

1. Tomasz Stalinger Intermoneto
2. Artur Marzec Lincoln Electric
3. Jacek Sury Lincoln Electric
Łącznie do wyścigu zgłoszono 133 zawodników i zawodniczek

 

C3F35E24-DAB1-4E55-8DF1-86F62D7A1BED.jpg



W niedzielę 2 września startujące ekipy przeniosły się do Roztocznika. Tutaj rozegrany został wyścig w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze startu wspólnego.  Start i meta znajdowały się przy siedzibie OSP Roztocznik, gdzie strażacy użyczyli kolarzom swą remizę na biuro zawodów. Organizatorzy przygotowali wymagającą, selektywną trasę, która obejmowała rundę o długości 7,4km. Znajdowało się na niej kilka krótkich sztywnych podjazdów. Większość trasy przebiegała przez wąskie, malownicze drogi leżące na terenie Gminy Dzierżoniów. 
Nagrody zwycięzcom wręczali wójt Gminy Dzierżoniów, pan  Marek Chmielewski,  przedstawiciel firmy Atom Deweloper, pan Władysław Piszczałka 
oraz pan Jarosław Pawlaczek, prezes zarządu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.
Wyniki:
Żakini:
1. Alicja Matuła UKS Centrum Nowa Ruda
2. Rozalia Dutczak                    LKS Trasa Zielona Góra
3. Milena Banaszkiewicz          LKS Trasa Zielona Góra
4. Zuzanna Dąbrowska          LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Żak:
1. Szymon Wrona KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Szymon Ilski LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
3. Julian Neubert KS Deichmann Abus Mat Sobótka
Młodziczka:
1. Zuzanna Wyszyńska KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Angelika Janiszek MGLKS Kwisa Lubań Śląski
3. Julia Legieć UKS Centrum Spedycja Pawbud Nowa Ruda
10. Joanna Wodnicka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Młodzik:
1. Marcin Rogowski KS Deichmann Abus Mat Sobótka
2. Jakub Przybysz MKS Polkowice
3. Adrian Gorwa MKS Polkowice
Juniorka młodsza:
1. Adriana Rasińska LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
2. Wiktoria Brożyna UKKS Oriens Chojnów
3. Julia Kowalska LKKS Górnik Wałbrzych DZT Świebodzice
6. Alicja Rostowska LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Junior młodszy:
1. Maciej Stelczyk UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
2. Karol Bochenek KS Deichmann Abus Mat Sobótka
3. Bartłomiej Janiszek MGLKS Kwisa Lubań Śląski
Junior:
1. Szymon Stelczyk UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
2. Daniel Poniatowski UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
3. Marcin Zarębski UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
Kobiety Open:
1. Monika Brzeźna Mat Atom Deweloper
2. Katarzyna Wilkos Mat Atom Deweloper
3. Marta Lach Mat Atom Deweloper
5. Dorota Przęzak LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
10. Marianna Kolinko LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Do wyścigu zgłoszono łącznie 124 zawodników i zawodniczek

Zarząd Klubu LKS Atom Boxmet  z prezesem Jarosławem Pawlaczkiem na czele dziękuje wszystkim sponsorom za okazana pomoc: 
- firmie Atom Deweloper i panu Władysławowi  Piszczałce,
- firmie Boxmet i panom Stanisławowi Pańczakowi  oraz Tomaszowi Trawniczkowi,
- firmie Boxmet Medical i panu Adrianowi Pańczakowi,
- firmie  Boxmet Trade i panu Sebastianowi Rozborskiemu,
- miastu Dzierżoniów, które - nastraja pozytywnie, 
- Gminie Dzierżoniów, 
- firmie Centrum TMT Dzierżoniów i panu Tomaszowi  Kwiędaczowi,
- firmie Przedsiębiorstwo Budowlane „Miazga” i panu Michałowi Miazdze, 
- firmie Aklima Serwis. 

Szczególne podziękowania Zarząd Klubu kieruje do: 
- Wójta Gminy Dzierżoniów,  pana Marka Chmielewskiego za pomoc w organizacji 
  imprezy na najwyższym poziomie,
- firmy Centrum TMT Dzierżoniów za użyczenie floty samochodowej do obsługi 
  zawodów,
- firmy DRG-Agro Grup i panom Danielowi oraz Pawłowi Gogolewskim za użyczenie 
  parkingu oraz pomoc przy obsłudze technicznej czasówki, 
- sklepu rowerowo-sportowego „Rowery Dejnek” za wartościowe nagrody rzeczowe dla młodych zawodników,
- Zakładu Przetwórstwa Mięsnego i pana  Jerzego Gawryckiego, 
- Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowego "Tabpol" pana Michała Milczarka,
- Komendy Powiatowej Policji i Wydziału Ruchu Drogowego oraz  Zastępcy  
 Komendanta asp. szt. Sylwestra Sordyla,
- Szkoły Podstawowej w Tuszynie i pani dyrektor Elżbiety Kędzierskiej-Dydo,
- pana  Mariusza Musiała, pana Radosława Kolinko, pana Andrzeja Załużnego za 
 pomoc w organizacji wyścigów,
- OSIR-u Dzierżoniów,
- pana Mariusza Mazura, pana Mariusza Laszkiewicza, pana Arkadiusza Zimorskiego 
 i innych członków klubu za organizację i przeprowadzenie zawodów,
- rodziców zawodniczek i zawodników klubu LKS Atom Boxmet pomagających przy  
 organizacji wyścigów.
 
Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Gminy Dzierżoniów.

 

źródło: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

BB2F7AFE-2B1B-43D0-B82C-8B29D082DEA4.jpg