Loading...
Aktualności

Zapaśnicy potwierdzają prym w kraju

W dniach 12-14 października w Kraśniku odbył się Jesienny Puchar Polski Kadetek i Kadetów oraz Międzynarodowy Turniej Juniorów i Juniorek w Zapasach. W zawodach rywalizowało 450 uczestników z 11 Państw z 40 klubów z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Słowacji, Francji, Szwecji, Izraela, Łotwy, Estonii oraz Litwy.

Znakomicie zaprezentowały się zapaśniczki z Powiatu Dzierżoniowskiego, które aż trzy razy meldowały się w finałach swoich kategorii : Sylwia Martyka MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Karolina Kozłowska oraz Adela Przybylak IRON BULLS Bielawa .

Złote medale wywalczyły Sylwia Martyka 59kg oraz Adela Przybylak 57kg. Srebrny krążek wywalczyła Karolina Kozłowska 68kg.

Najlepiej wśród chłopców zaprezentował się Filip Bednarek MULKS JUNIOR Dzierżoniów kat.92kg., który wywalczył brązowy medal.

W walkach eliminacyjnych odpadli Antoni oraz Franciszek Koper kat. 51kg, Sandra Moskal 53kg IRON BULLS Bielawa oraz Natalia Zając 61kg SOWA Pieszyce.

Drugą cześć sezonu rozpoczynamy bardzo dobrze. Naszym celem będą starty międzynarodowe aby nasi podopieczni zdobywali cenne doświadczenie. Starsze zawodniczki czeka międzynarodowy turniej w Berlinie a młodziczki przygotowywać się będą do Mistrzostw Polski.

Wielkie podziękowanie dla Firmy DOMINO POLSKA, Rem-sen.pl materace – Norbert Warchoł.