Loading...
Aktualności

Małgorzata Dąbrowska Mistrzynią Polski

Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 11-13.07.2017r. Swój tytuł zawdzięcza odważnej jeździe przez 72km wyścigu i wspaniałym finiszu na ostatnich 400metrach.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana była w Nowym Dworze Mazowieckim i wyłoniła Mistrzów Polski w kolarstwie szosowym na rok 2017 w juniorach młodszych i juniorach młodszych w wyścigach jazdy na czas oraz ze startu wspólnego. Pierwszego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas, gdzie Małgorzata Dąbrowska zajęła 9 lokatę, 20 była Laura Wójcik, 34 Wiktoria Zborowska i 38 Marianna Kolinko. Drugiego dnia zmagań odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Tutaj bardzo dobrze spisały się wszystkie zawodniczki dzierżoniowskiego klubu jadąc aktywnie przez cały dystans 72km, kontrolując sytuację i idealnie wykonując założenia taktyczne. Po wspaniałym finiszu na niepełna 400m do linii mety z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa linię mety przekroczyła Małgorzata Dąbrowska. Bardzo dobrze finiszowała również Laura Wójcik zajmując 7 miejsce, 18 była Marianna Kolinko a 23 Wiktoria Zborowska. W klasyfikacji klubowej z dwóch dni rywalizacji LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zajął 5 miejsce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności: Dzierżoniów-nastraja pozytywnie, ATOM deweloper, MAT,BOXMET, Verge, J.G Jerzy Gawrycki,