Loading...
Aktualności

VI Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Bielawy

7 czerwca na boisku lekkoatletycznym Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się VI Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Bielawy. Uczniowie szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego rywalizowali w biegu na 60 m, skoku w dal, w pchnięciu kulą oraz w sztafecie  6 x 120 m.

Organizatorami zawodów byli:

– ULKS Muflon Bielawa

– OSiR Bielawa

– Gimnazjum nr 1 w Bielawie

Medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowali: Urząd Miasta Bielawa, Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki, Festa Sport.

213 startujących, 408 „osobostartów”, 48 wręczonych medali. To najważniejsze statystyki  mityngu. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo wyrównana i wielu spośród uczestników uzyskiwało bardzo dobre rezultaty oraz swoje rekordy życiowe.

 

 

Puchar Burmistrza Bielawy w klasyfikacji punktowej zdobyła po raz szósty z rzędu zdecydowanie najlepsza reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie. Drugie miejsce zajęła Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie.

Medaliści w poszczególnych konkurencjach:

BIEG NA 60 M (czasy uzyskane w finale, w nawiasie czasy z eliminacji – jeśli lepsze)

Dziewczęta – rok ur. 2006

  1. Mucha Natalia SP 4 Bielawa                    9,78 (9,54)
  2. Kuleta Maja SP 10 Bielawa                  9,80 (9,78)
  3. Jando Wiktoria SP 10 Bielawa                  9,94 (9,68)

Dziewczęta – rok ur. 2005

  1. Mączyńska Dominika SP 4 Bielawa                    8,97 (8,77)
  2. Bodura Kornelia ESP 7 Bielawa                  9,47 (9,09)
  3. Cisek Klaudia ESP 7 Bielawa                  9,49 (9,08)

 

 

Dziewczęta – rok ur. 2004

  1. Kruk Julia ZSS Łagiewniki                 8,30
  2. Torenc Gracjana ESP 7 Bielawa                  9,09 (8,84)
  3. Zemła Dobrosława ESP 7 Bielawa                  9,33 (9,16)

 

Chłopcy – rok ur. 2006

  1. Sichniewicz Miłosz ESP 7 Bielawa                  9,25
  2. Surygała Leon SP 10 Bielawa                  9,41 (9,30)
  3. Olewiński ESP 7 Bielawa                  9,53 (9,28)

 

Chłopcy – rok ur. 2005

  1. Makarucha Mikołaj SP 4 Bielawa                    8,64
  2. Stachura Oskar ESP 7 Bielawa                  8,87
  3. Makles Bartosz SP 10 Bielawa                  9,37 (8,69)

 

Chłopcy – rok ur. 2004

  1. Mazur Kamil ESP  7 Bielawa                 8,28 (8,12)
  2. Marczyk Kacper SP 4 Bielawa                    8,60
  3. Czarnota Bartłomiej SP 4 Bielawa                    DSQ (8,72)

 

SKOK W DAL

Dziewczęta – rok ur. 2006

  1. Mucha Natalia SP 4 Bielawa                    3,85
  2. Lisiecka Patrycja SP 10 Bielawa                  3,52
  3. Miłos Nikola SP 4 Bielawa                    3,35

 

 

 

Dziewczęta – rok ur. 2005

  1. Mączyńska Dominika SP 4 Bielawa                    4,29
  2. Bodura Kornelia ESP 7 Bielawa                  4,28
  3. Kowalska Vanessa SP 4 Bielawa                    3,83

Dziewczęta – rok ur. 2004

  1. Kruk Julia ZSS Łagiewniki                 4,35
  2. Szymańska Kornelia ESP 7 Bielawa                  4,23
  3. Burzała Weronika ZSS Łagiewniki                 4,14

Chłopcy – rok ur. 2006

  1. Drzyzga Marcin SP 4 Bielawa                    4,00
  2. Burda Oskar ESP 7 Bielawa                  3,91
  3. Tarasowski Kevin SP 4 Bielawa                    3,86

Chłopcy – rok ur. 2005

  1. Makarucha Mikołaj SP 4 Bielawa                    4,53
  2. Blesmanowicz Alan ESP 7 Bielawa                  4,12
  3. Jaworski Adam SP 4 Bielawa                    4,08

Chłopcy – rok ur. 2004

  1. Marczyk Kacper               SP 4 Bielawa                    4,54
  2. Kozdrowski Bartek ZSS Łagiewniki                 4,50
  3. Błaszczyk Jakub               SP 4 Bielawa                    4,32

PCHNIĘCIE KULĄ

Dziewczęta – rok ur. 2005

  1. Smaczyńska Weronika SP 10 Bielawa    7,38
  2. Wilkoszyńska Weronika ZSS Łagiewniki   7,19
  3. Mirecka Martyna SP 4 Bielawa      6,37

 

 

Dziewczęta – rok ur. 2004

  1. Majorek Patrycja ZSS Łagiewniki   8,70
  2. Krogulska Nikola SP 10 Bielawa    8,65
  3. Wojnar Eliza SP 10 Bielawa    7,35

Chłopcy – rok ur. 2005

  1. Stachura Oskar ESP 7 Bielawa    7,80
  2. Polaczek Aleksander SP 4 Bielawa      6,95
  3. Maciejewski Mikołaj SP 10 Bielawa    6,50

Chłopcy – rok ur. 2004

  1. Kusowksi Oskar SP 4 Bielawa      9,10
  2. Górnik Michał SP 10 Bielawa    8,79
  3. Werner Szymon SP 4 Bielawa      7,97

BIEG SZTAFETOWY 6x120m

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie                           2:00,80

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie                                                 2:04,40

Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie                                               2:05,20

Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach                               2:07,64

 

Opracował: Jarosław Szeremeta

 

{gallery}2017/06-07{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content