Loading...
Aktualności

Małgorzata Dąbrowska ponownie wygrywa w Pucharze Polski

Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów wygrała trzeci raz  z rzędu rywalizację w Pucharze Polski ze startu wspólnego w kategorii juniorka młodsza, tym razem dokonała tego podczas kolejnej serii Pucharu Polski w Darłowie. Nie był to jedyny sukces podczas tego startu, ponieważ w rywalizacji juniorek młodszych premię specjalną w połowie rywalizacji pewnie wygrała Laura Wójcik a wśród juniorek miejsce tuż obok podium zajęła Sara Tonder.

Rywalizacja podczas Pucharu Polski w Darłowie trwała trzy dni. Pierwszego dnia odbyła się kolejna edycja eliminacji do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Tutaj po zaciętej walce na wymagającej i technicznej rundzie 5 miejsce wśród juniorek młodszych zajęła Małgorzata Dąbrowska, 15 była Laura Wójcik, 18 Wiktoria Zborowska a 26 Kolinko Marianna. Wyścig wygrała litwinka Patinskaite Paulina. W rywalizacji juniorek 6 miejsce zajęła Sara Tonder a wyścig juniorek wygrała Jaskulska Marta z BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Drugiego dnia rozpoczęła się kolejna seria Pucharu Polski, która była zarazem Mistrzostwami Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych na rok 2017. W sobotę obyły się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Wśród juniorek młodszych 12 miejsce zajęła Laura Wójcik, 13ta była Małgorzata Dąbrowska, 29 Zborowska Wiktoria a 32 Marianna Kolinko. Rywalizacja „czasówek” wśród juniorek zakończyła się 21 miejscem Sary Tonder oraz 26 Darii Różnickiej.

Najbardziej owocny w wyniki okazał się ostatni trzeci dzień rywalizacji w wyścigach ze startu wspólnego. Tutaj po pokonaniu 53km pewnie zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska w rywalizacji juniorek młodszych zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Zrzeszenia LZS i wygrywając swój trzeci Puchar Polski z rzędu. Małgorzata popisała się długim, solowym finiszem przekraczając linię mety z rękami uniesionymi w górze. Kolejna juniorka młodsza Laura Wójcik  podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS wygrała lotną premię specjalną, kończąc zawody na 14 miejsce. Na finiszu bardzo dobrze spisała się Wiktoria Zborowska zajmując 12 miejsce oraz Marianna Kolinko zajmując 17 lokatę. W juniorkach po rywalizacji na 84km Sara Tonder uplasowała się tuż obok podium zajmując 4 miejsce. Pozytywnym aspektem była obecność byłych zawodniczek klubu w ucieczce  wyścigu elity pań: Dorota Przęzak (obecnie Mróz Jedynka Kórnik) i Ewelina Szybiak (MAT ATOM deweloper)  przez większą część 84km wyścigu znajdowały się w dwuosobowym odjeździe, a podczas jazdy indywidualnej na czas brązową medalistką Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS została kolejna była zawodniczka klubu Aurela Nerlo (MAT ATOM deweloper).

Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych sponsorów a w szczególności: Miasto Dzierżoniów- nastraja pozytywnie,  Gmina Dzierżoniów, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Sudeckie Centrum Zdrowia Pan Leszek Gałek, Atom Deweloper, Boxmet, MAT

oraz dla restauracji JACKOWO za wspaniałe posiłki, opiekę i wsparcie oraz noclegi MEDUZA za gościnę podczas Pucharu Polski -Gorąco Polecamy!