Loading...
Aktualności

Mistrzostwa Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce

16 maja zawodnicy Muflona Bielawa zdobyli 6 medali na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej w lekkiej atletyce.

Ze Świdnicy z medalami wrócili:Kuba Hendzel – złoty w rzucie oszczepem, Martyna Tylak – srebro na 100 m, Bartek Mazur – brązowy na 2000 m, Nikola Tomalik- brązowy na 300 m (miała też drugi wynik w skoku w dal, ale start był PK), srebrne medale zdobyły sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców. Sztafeta kobieca: 100m – Żmudzka Wiktoria, 200m – TylakMartyna, 300m – Tomalik Nikola,400m – StanekRozalia. Męska sztafeta: 100m – Jaworski Damian, 200m – HendzelJakub, 300m – GalantKrzysztof, 400m – Jaworski Ryszard. Awans do finału mistrzostw województwa zdobyli ponadto: Żmudzka 6miejsce na 100 m, Skubisz 5miejsce – oszczep, Galant 5miejsce na 100 m, Chorążkiewicz 6miejsce na 1000 m. Pechowe 4 miejsce zajęły dziewczyny w sztafecie 4×100, do medalu i awansu zabrakło 1,2 sek.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.

opracował: Jarosław Szeremeta