Loading...
Aktualności

Historyczny sezon Żelaznych Byków

UKS IRON BULLS Bielawa to klub działający od 2013 roku przy Szkole Podstawowej nr 10 z cie Oddziałami Sportowymi w Bielawie. Kadra Trenerska w składzie : Stanisław Warchoł, Mariusz Tyrcha, Grzegorz Różycki oraz Norbert Warchoł nastawiona jest na pracę z młodzieżą.

Na co dzień w naszym klubie trenuje 50 dzieciaków w grupach wiekowych. Dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły na czele z Panem Dyrektorem Dariuszem Spychalskim placówka uczestniczy w II Edycji programu „ Zapasy sportem wszystkich dzieci”. W wielkim finale rozgrywanych dla najlepszych Szkół Podstawowych w Polsce SP 10 z Oddziałami Sportowymi zdobyła 5 miejsce.

Rok 2016 przyniósł dla kluby historyczne medale rangi Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorek oraz Juniorek młodszych.

Za wysokie wyniki sportowe uzyskane w roku 2016 Trener Norbert Warchoł otrzymał nagrodę z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zdobył III miejsce w kategorii Trener Roku podczas IV Bielawskiej Gali Sportu. Został również nominowany w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Trenera na Dolnym Śląsku.

 

 

Najważniejsze dotychczasowe wyniki sportowe zawodniczek oraz zawodników :

Olimpia Łosyk – Srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Sumo kat. 55kg, Złota medalistka Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS kat.52kg, Złota Medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w Sumo kat. 55kg, Złota medalistka Mistrzostw Makroregionu w Zapasach kat. 52kg oraz Sumo kat. 55kg., Złotka medalistka Ogólnopolskiego Turnieju UKS w Krotoszynie kat. 52kg, Brązowa medalistka Ogólnopolskiego Turnieju UKS w Chełmie 48kg, Złota Medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Młodziczek w zapasach kat. 52kg, Złota medalistka Międzynarodowych zawodów w Bielawie, Kudowie Zdrój, Cieszkowie – członek Kadry Dolnego Śląska Młodziczek oraz 2017r członek Kadry Narodowej w Zapasach Juniorek Młodszych.

Natalia Koperska – Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w zapasach kat. 38, Złota medalistka II Pucharu Polski Kadetek w zapasach kat. 38kg, Srebrna medalistka I Pucharu Polski kadetek w zapasach kat. 38kg, Brązowa medalistka Krajowych Mistrzostw Polski LZS Kadetek w zapasach kat. 40kg – członek kadry Narodowej Juniorek Młodszych w zapasach

Damian Kolanek – Brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym kat. 50kg, Srebrny medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym kat. 50 kg, XI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym kat. 50kg.

Magda Błaszczyszyn – Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kat. 48kg, Brązowa medalistka Krajowych Mistrzostw LZS Juniorek w zapasach kat. 48kg, – członek Kadry Narodowej Juniorek w zapasach. Członek Kadry Narodowej Juniorek w Zapasach.

Roksana Łosyk – Srebrna medalistka Pucharu Polski Kadetek w zapasach kat. 60kg,

V zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w zapasach kat. 56kg, V zawodniczka Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek w zapasach kat. 56 kg, V zawodniczka Krajowych Mistrzostw LZS kadetek w zapasach, Brązowa Medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w zapasach kat. 56kg, Złota medalistka Ogólnopolskiego Turnieju w zapasach kadetek w Cieszkowie kat. 60kg – członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w zapasach.

Szymon Werner – V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w stylu wolnym kat. 73kg.

Klara Dul – XI zawodniczka Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kat. 51kg, V zawodniczka Krajowych Mistrzostw Polski LZS Juniorek w zapasach kat. 53kg,

Wielkie brawa dla najmłodszych zapaśników z naszego klubu którzy wyróżnili się postawa :

Karol Smoliński, Kacper Kwiatkowski, Oskar Janeczek, Marcel Kwiatkowski, Antoni Koper, Franciszek Koper, Michał Jagieła Bartłomiej Jagieła, Klaudia Smaczyńska oraz Joanna Nowak, Tymoteusz Wongraszek, .

 

 

Klub w roku 2016 zorganizował II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Bielawy Juniorek Młodszych oraz Młodziczek w zapasach, Konsultację Województwa Dolnośląskiego, VI Ogólnopolski Turniej NO GI FIGHT Bielawa oraz Amatorską Ligę MMA. Najmłodsi adepci brali udział w pokazach zapaśniczych w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Bielawie oraz Szkole Podstawowej w Tuszynie oraz spotkaniu z medalistką Igrzysk Olimpijskich w Zapasach Moniką Michalik. Rodzice oraz Zarząd klubu zorganizowali również zakończenie sezonu 2016, podczas którego nastąpiło podsumowanie wyników sportowych w Restauracji Rabarbar.

Zarząd Klubu chciałby podziękować głównemu sponsorowi firmie DRG AGRO GROUP z Tuszyna – Daniel oraz Rafał Gogolewscy.

Wielkie podziękowania należą się również dla Burmistrza Miasta Bielawa Pana Piotra Łyżwy, która wspiera młodych zapaśników i zapaśniczki z naszego klubu, Marcina Raka – Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie, Marcie Masyk – Radnej Miasta Bielawy.

Podziękowania dla sponsorów naszego klubu :

Firma Ertrans – Ireneusz oraz Marta Smolińscy

Firma Manhattan – Państwo Rafał oraz Anna Kwiatkowscy

Festa Sport – Andrzej Fedorczak oraz Piotr Stasieńko

Fix Four Health – Grzegorz Fiks

 

 

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2017/01-02{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content