Loading...
Aktualności

Podium Finału Pucharu Polski i Mistrzostw Polski

W ostatnich tygodniach rozegrane zostały dwie imprezy finałowe sezonu szosowego w Polsce. Jedną z nich był Finał Pucharu Polski rozgrywany w Siedlcach a druga to Finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. W każdym ze startów zawodnicy LKS Atom Bomxet Dzierżoniów odnieśli sukcesy meldując się na podium.

Finał Pucharu Polski w Siedlcach rozpoczął się wyścigiem jazdy indywidualnej na czas, gdzie Ewelina Szybiak zajęła 2 miejsce w elicie kobiet i jednocześnie 2 miejsce w juniorkach padło łupem Aureli Nerlo. Również bardzo dobrze spisała się Dorota Przęzak, która zajęła 3 miejsce w kategorii U23. Pozostałe miejsca w juniorkach to 8 Wiktorii Ciesielczuk,  9 Sandry Traczyk oraz 14te Weroniki Laszkiewicz. W juniorkach młodszych 11 miejsce zajęła Laura Wójcik,12 była Wiktoria Zborowska a 16 Marianna Kolinko. W rywalizacji juniora 44 był Michał Mroczkowski. Drugiego dnia odbyły się wyścigi ze startu wspólnego, gdzie Ewelina Szybiak ponownie była 2. W juniorkach 4 miejsce zajęła Aurela Nerlo a w juniorkach młodszych 14ta była Wójcik Laura, 15ta Wiktoria Zborowska a 25 miejsce zajęła Marianna Kolinko. Po 8 seriach Pucharu Polski w klasyfikacji generalnej w klasyfikacji juniorek pewnie zwyciężyła Aurela Nerlo a Ewelina Szybiak w elicie kobiet zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie Martynie Klekot z TKK Pacyfic Nestle Fitness Team.

Tydzień później w  Prudniku rozegrano finałowy wyścig Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym czyli Memoriał im. Stanisława Szozdy. Była to ostatnia seria kończąca całosezonową rywalizację o koszulkę Mistrza Polski. W klasyfikacji generalnej w juniorkach Sandra Traczyk zdobyła tytuł II Wicemistrzyni Polski w Kryterium Ulicznym na rok 2015. Umocniła się na tym miejscu zajmując 3 lokatę podczas finału w kategorii juniorek. Pozostałe miejsca dziewczyn to 18te Weroniki Laszkiewicz i 19te Wiktorii Ciesielczuk. W klasyfikacji juniorek młodszych 9 była Laura Wójcik a 16ta Wiktoria Zborowska.