Loading...
Aktualności

Aurela Nerlo 8 zawodniczką Mistrzostw Europy

Aurela Nerlo z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła wysokie, 8.miejsce w wyścigu juniorek ze startu wspólnego o mistrzostwo Europy we francuskim Plumelec. Sukces swój zdobyła po aktywnej jeździe przez cały dystans wyścigu oraz wspaniałym finiszu na ostatnich metrach linii mety. Zawodniczki zmierzył się z 65,8-kilometrowym dystansem, składającym się z 5. rund. Obok Aureli Nerlo w składzie reprezentacji Polski juniorek znalazły się: Nikola Różyńska (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Wiktoria Pikulik(BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Ewelina Sikora(WLKS Krakus BBC Czaja), Karolina Perekitko(Pacific Nestle Fitnes Cycling Team).

Z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów obok Aureli Nerlo w koszulce Kadry Polski w wyścigu o Mistrzostwo Europy Elity Kobiet rywalizowała Ewelina Szybiak, która była częścią złotej drużyny Katarzyny Niewiadomej, która została młodzieżową Mistrzynią Europy na rok 2016.

Mistrzostwa Europy nie były jedynym startem naszych dziewczyn w ostatnim czasie z ramienia Kadry Polski. Przed czempionatem Ewelina Szybiak rywalizowała w bardzo wymagającym etapowym wyścigu Tour Cycliste Feminin de l’Ardeche we Francji, gdzie zajmowała miejsca w TOP 20. Jeden z etapów prowadził pod legendarną górę Mont Ventoux. Natomiast po Mistrzostwach Europy trzy nasze zawodniczki: Ewelina Szybiak, Aurela Nerlo, Dorota Przęzak znalazły się w składzie reprezentacji Polski na dwa wymagające włoskie klasyki: Giro dell’Emilia oraz Gran Premio Bruno Beghelli. Podczas pierwszego startu Ewelina Szybiak finiszowała na 17 pozycji a 22 była Aurela Nerlo natomiast drugiego dnia 35 miejsce zajęła Ewelina 57 była  Aurela a 66 Dorota.

Aktualnie juniorka klubu Aurela Nerlo przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym, które obędą się w Doha w terminie 09-16.10.2016r. Aurela będzie reprezentować Polskę w wyścigu jazdy indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!