Loading...
Aktualności

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tuszynie

W sobotę w Tuszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe indywidualnej na czas oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska dla pozostałych kategorii wiekowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Dla kategorii młodzik jest to jedna z najważniejszych imprez sezonu. Pogoda tego dnia dopisała wszystkim startującym zawodnikom. Organizatorem mistrzostw był klub LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, Gmina Dzierżoniów, Szkoła Podstawowa w Tuszynie, Dolnośląski Związek Kolarski,, Dolnośląska Federacja Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów, patronat objęła powiatowa Komenda Policji.

Zawodnicy tego dnia mieli do pokonania odcinek jazdy na czas na drodze Tuszyn-Mościsko. Starsze kategorie pokonywały go dwukrotnie.

Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odnieśli sporo sukcesów podczas tego startu. Dorota Przęzak została Mistrzynią Dolnego Śląska w jeździe indywidualnej na czas na rok 2016r., tytuł Wicemistrzyni zdobyła Natalia Mielnik a trzecie miejsce padło łupem Weroniki Laszkiewicz, która zarazem była Mistrzynią Dolnego Śląska w kategorii juniorki a tytuł Wicemistrzowski w rywalizacji juniorek zdobyła Sandra Traczyk. Start juniorek młodszych to drugie miejsce i Wicemistrzowski tytuł Dąbrowskiej Małgorzaty, trzecie miejsce Laury Wójcik, 6 Wiktorii Zborowskiej oraz 10 Marianny Kolinko. W kategorii junior Michał Mroczkowski zdobył tytuł II Wicemistrza Dolnego Śląska w jeździe na czas. W młodzikach w rywalizacji Mistrzostw Makroregionu Bochenek Karol zajął 16 miejsce, 19 był Najda Kacper, 20 Bojnarowicz Kacper a 23 był Usik Patryk.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla sponsorów imprezy: Atom Sprawdzony Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, VERGE – Producent strojów sportowych, TMT Centrum Skoda Opel, J.G. – Jerzy Gawrycki, Tabpol, Bestor, Miazga Przedsiębiorstwo Budowlane, Harfa – Harryson Henryk Charucki, Aklima Serwis, DRG Agro Group, Roomster, Twój Uśmiech, Romis, K2 Sklep Sportowo-Rowerowy, Rowery Dejnek, Foto Lab, Ślusarstwo Biernacki oraz patronatu medialnego: Tygodnik Dzierżoniowski, Telewizja Sudecka, Radio Zet Gold, Doba.pl, Wrocławska Gazeta Kolarska.

opracowała: Natalia Mielnik