Loading...
Aktualności

Kolejny medal dla bielawskich lekkoatletów

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się 10 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie dla lekkoatletów z Muflona Bielawa, były bardzo udane.

W biegu na 2000 m Bartłomiej Mazur doskonale rozegrał bieg pod względem taktycznym i zdobył brązowy medal. Poprawił swoją „życiówkę” o 12 sekund i uzyskał czas 6:17,54. Swój rekord życiowy po raz kolejny w tym sezonie poprawiła Rozalia Stanek w biegu na 600 m. Rozalia również bardzo mądrze rozegrała swój bieg taktycznie i zaowocowało to czasem o 4 sek. lepszym od dotychczasowego PB – 1:54,00. W biegu na 100 m Bielawa miała dwoje reprezentantów. Wiktoria Żmudzka po zepsutym starcie (choć zawsze w tym elemencie jest jedną z najlepszych) tym razem pobiegła poniżej swoich możliwości i rekordu życiowego, uzyskała czas 14:20 i uplasowała się w połowie stawki 43 sprinterek. W śród chłopców udany debiut w tej konkurencji zaliczył Krzysztof Galant. Z czasem 12,66 wygrał swoją serię i zajął ostatecznie 20 miejsce wśród ponad 40 startujących.

Wszyscy wymienieni, zawodnicy Muflona są na co dzień uczniami Gimnazjum nr 1 w Bielawie, szkoły, która bardzo mocno wspiera talenty sportowe. W poprzednim roku szkolnym ponad 30 uczniów tej szkoły otrzymało stypendium sportowe za osiągnięte wyniki. Natomiast wszechstronne zaplecze
i baza sportowa oraz organizowane obozy sportowe, umożliwiają uczniom tej szkoły rozwój swoich zainteresowań i uzdolnień sportowych.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.