Loading...
Aktualności

Pracowity tydzień LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w ubiegłym tygodniu rywalizowali aż w czterech wyścigach rozgrywanych w całej Polsce. Najstarsza grupa przebywała w Grudziądzu, gdzie zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania 3 dni startowe. Najlepiej podczas tych startów spisała się Aurela Nerlo, która zajęła 2 miejsce w VII MIĘDZYNARODOWYM KRYTERIUM ULICZNYM „NAGRODA GRUCZNA” XVIII MEMORIAŁ JANUSZ HINCA i była trzecia na mecie po finiszu w XI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim – Memoriał Wojciecha Paducha.

Pierwszego dnia rozegrane zostało II Międzynarodowe Kryterium Uliczne – Nagroda Grudziądza, gdzie w rywalizacji juniorek 6 była Weronika Laszkiewicz, 7 miejsce zajęła Aurela Nerlo a 9 była Sandra Traczyk. Wśród elity pań Dorota Przęzak finiszowała na 11 miejscu. W rywalizacji juniora 38 był Michał Mroczkowski. Kolejnego dnia rozegrane zostało VII MIĘDZYNARODOWE KRYTERIUM ULICZNE NAGRODA GRUCZNA XVIII MEMORIAŁ JANUSZ HINCA, rozgrywane na wymagającej rundzie z ciężkim technicznie finiszem. Tutaj w rywalizacji juniorki 2 miejsce zajęła Aurela Nerlo a Dorota Przęzak w elicie kobiet była 12. Ostatni dzień kolarskich zmagań to XI Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Memoriał Wojciecha Paducha rozgrywany na płaskiej ale wietrznej rundzie z długim finiszem. Wśród juniorek 3 była Aurela Nerlo, 14 Weronika Laszkieiwcz, 15 Sandra Traczyk zaś w rywalizacji elity kobiet 7 finiszowała Dorota Przęzak.

W tygodniu zaś juniorki młodsze rywalizowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, gdzie z całej Polski mogło się zakwalifikować tylko 40 zawodniczek. Pierwszego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas rozgrywane w Grębocicach. Trasa o tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych liczyła 9,3 kilometra. Tutaj Małgorzata Dąbrowska zajęła 19 lokatę, 36 była Laura Wójcik a 38 miejsce zajęła Wiktoria Zborowska. Kolejnego dnia młode zawodniczki zmierzyły się na wymagającej pofalowanej 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę na 25 miejsce wjechała Małgorzata Dąbrowska a 32 była Laura Wójcik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności VERGE Sport.

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.

opracowała: Natalia Mielnik