Loading...
Aktualności

Weekendowe ściganie młodych kolarzy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Młodzi kolarze LKS Atom Boxmet Dzierżoniów  w weekend rywalizowali w dwóch wyścigach na terenie Dolnego Śląska, gdzie odnieśli sporo sukcesów. Pierwszym wyścigiem było XIX Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy z okazji „Wiosny Cieplickiej” rozgrywane 30.04.2016 w Jeleniej Górze. Zawodnicy ścigali się na  rundzie o długości 1900m.

W rywalizacji żaków Kaczor Hubert zajął 3 miejsce, zaś wśród żakiń pewnie zwyciężyła Bensari Dorota   a Wodnicka Joanna była 4. Kolejnym startem był wyścig młodzików i młodziczek. Tutaj Bochenek Karol był 10,Bojnarowicz Kacper 11, Najda Kacper 13, Łuczyński Norbert 15 zaś wśród pań Mroczkowska Patrycja zajęła 6 pozycję. W połowie zawodów do startu przystąpiły juniorki młodsze, gdzie na najniższym stopniu podium stanęła  Dąbrowska Małgorzata a zaraz za nią była Wójcik Laura,  Jasionowska Maja zajęła 11 miejsce, Zborowska Wiktoria 16 a Kolinko Marianna 17 lokatę. Ostatnie starty to wyścig juniorów gdzie

Mroczkowski Michał był 4 a w rywalizacji elity kobiet  pewnie zwyciężyła Paula Pisarska.

Drugim wyścigiem była  XII „Czasówka Sudecka” rozgrywana na trasie Podgórzyn- Przesieka o długości 7300m. Trasa wyścigu prowadziła cały czas pod górę. W wyścigu młodziczek Mroczkowska Patrycja była 8 zaś w młodzikach Bochenek Karol 6, Bojnarowicz Kacper 9, Najda Kacper 12, Łuczyński Norbert 15. Rywalizacja juniorek młodszych to 3 miejsce Wójcik Laury, 5 Dąbrowskiej Małgorzaty, 11 Zborowskiej Wiktorii, 12 Kolinko Marianny oraz 13 Jasionowskiej Mai. Eryk Kaczor w juniorach młodszych był 16. Ostatnie dwa starty to dwa miejsca na podium: zwycięstwo Pauli Pisarskiej w elicie kobiet i drugie miejsce Michała Mroczkowskiego w juniorach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności firmie Aklima Serwis za pomoc w transporcie zawodników na zawody

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.

opracowała: Natalia Mielnik