Loading...
Aktualności

V Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Bielawy

18 maja na boisku lekkoatletycznym Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się V Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Bielawy. Uczniowie szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego rywalizowali w biegu na 60 m, skoku w dal oraz w sztafecie 6 x 120 m.

 

 

Organizatorami zawodów byli:

– OSiR Bielawa

– Urząd Miasta Bielawa

– Gimnazjum nr 1 w Bielawie

– ULKS Muflon Bielawa

– PZ LZS Dzierżoniów

Zawody wsparli sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki, Festa Sport.

 

 

W tym roku padł kolejny rekord frekwencji. W zawodach wzięło udział łącznie 178 uczniów z 6 szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego (92 dziewcząt i 86 chłopców). Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo wyrównana i wielu spośród uczestników uzyskiwało bardzo dobre rezultaty oraz swoje rekordy życiowe.

Puchar Burmistrza Bielawy w klasyfikacji punktowej zdobyła po raz piąty z rzędu zdecydowanie najlepsza reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie, a trzecie Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie.

Pełne wyniki zawodów dostępne na stronie Gimnazjum nr 1 w Bielawie www.gim1bielawa.pl

Medaliści w poszczególnych konkurencjach:

BIEG NA 60 M (czasy uzyskane w finale, w nawiasie czasy z eliminacji – jeśli lepsze)

Dziewczęta – rok ur. 2005

1.           Mączyńska Dominika    SP 4 Bielawa                    9,09     

2.           Byczek Małgorzata         SP 10 Bielawa                  9,87      (9,20)

3.           Nowak Joanna                SP 10 Bielawa                  9,94      (9,69)

Dziewczęta – rok ur. 2004

1.           Torenc Gracjana             ESP 7 Bielawa                  8,97     

2.           Bąk Weronika                 SP 4 Bielawa                    8,98     

3.           Pietryniak Małgorzata   SP 10 Bielawa                  9,41     

 

 

 

Dziewczęta – rok ur. 2003

1.           Tylak Martyna                SP 10 Bielawa                  8,56     

2.           Hołub Magdalena          SP 10 Bielawa                  8,59      (8,40)

3.           Jankowska Emilia           SP 4 Bielawa                    8,69     

Chłopcy – rok ur. 2005

1.           Blesmanowicz Alan        ESP 7 Bielawa                  9,38     

2.           Smolak Gustaw               ESP 7 Bielawa                  9,40     

3.           Mozolewski Wiktor        SP 4 Bielawa                    9,64      (9,36)

Chłopcy – rok ur. 2004

1.           Wasilewski Konrad        ESP 7 Bielawa                  8,82     

2.           Błaszczyk Jakub                            SP 4 Bielawa                    8,88     

3.           Gulanowski Damian      ZSP Mościsko                  8,89     

Chłopcy – rok ur. 2003

1.           Jadwinczyn Krzysztof     SP 10 Bielawa                  8,28     

2.           Higi Bartłomiej                SP 10 Bielawa                  8,51     

3.           Rakoczy Dawid               SP 4 Bielawa                    8,73      (8,64)

SKOK W DAL

Dziewczęta – rok ur. 2005

1.           Mączyńska Dominika    SP 4 Bielawa      3,65

2.           Mirecka Martyna           SP 4 Bielawa      3,63

3.           Nowak Joanna                SP 10 Bielawa    3,54

Dziewczęta – rok ur. 2004

1.           Torenc Gracjana             ESP 7 Bielawa    4,06

2.           Zawada Patrycja             ESP 7 Bielawa    3,82

3.           Szymańska Kornelia       ESP 7 Bielawa    3,75

 

 

Dziewczęta – rok ur. 2003

1.           Tylak Martyna                SP 10 Bielawa    4,30

2.           Jankowska Emilia           SP 4 Bielawa      4,17

3.           Dąbrowska Martyna     ZSP Mościsko    4,03

Chłopcy – rok ur. 2005

1.           Smolak Gustaw               ESP 7 Bielawa    4,24

2.           Blesmanowicz Alan        ESP 7 Bielawa    3,70

3.           Bułka Bartosz                  SP 4 Bielawa      3,67

Chłopcy – rok ur. 2004

1.           Błaszczyk Jakub                            SP 4 Bielawa      4,02

2.           Ratyna Tomasz               SP 4 Bielawa      3,88

3.           Marczyk Kacper                            SP 4 Bielawa      3,84

Chłopcy – rok ur. 2003

1.           Higi Bartłomiej                SP 10 Bielawa                  4,28

2.           Stolarczyk Paweł             SP 10 Bielawa                  4,22

3.           Szmyt Mateusz               ZSP Grodziszcze                            4,11

BIEG SZTAFETOWY 6x120m

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie 2:03,16

2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie 2:03,57

3. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie 2:07,11

4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach 2:11,34

5. ZSP Grodziszcze 2:11,64

 

6. ZSSP Mościsko 2:20,96

 

{gallery}2016/05-18{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content