Loading...
Aktualności

Paulina Martyka Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych w Zapasach

W dniach 1-3 maja w Olsztynie odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet – Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych 15-17 lat. W zawodach Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Paulina Martyka 60kg MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Natalia Koperska 38kg oraz Roksana Łosyk 56 kg UKS IRON BULLS Bielawa oraz Sylwia Martyka 56 kg ULKS SOWA Pieszyce.

 

W zmaganiach najlepiej spisała się Paulina Martyka, która po zwyciężeniu w 4 pojedynkach zdobyła złoty medal i Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Natalia Koperska oraz Sylwia Martyka, które wywalczyły srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie. W pojedynku o brązowy medal niestety przegrała Roksana Łosyk i tym samym uplasowała się na 5 pozycji w kraju.

Jest to historyczny moment dla zapasów z naszego regionu, gdyż dziewczęta zdobywając tak wysokie laury mają możliwość pojechać na Mistrzostwa Europy bądź Świata w zapasach kobiet.

 

Jestem dumny ze swoich podopiecznych, gdyż dały mi wiele radości w swoich zmaganiach. Cieszę się, że rozwijają się i podnoszą poziom sportowy. Jest to najlepsza wizytówka dla naszego regionu, gdzie możemy go promować. Wielkie podziękowania dla Firmy DRG Agro Group Team z Tuszyna, która wspiera nas w osiąganiu najwyższych laur sportowych – Norbert Warchoł.

 

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2016/05-03{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content