Loading...
Aktualności

Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów młodszych w lekkiej atletyce

Stadion lekkoatletyczny w Bogatyni był kolejnym miejscem, w którym ULKS Muflon Bielawa, odnotował udany start. 14 maja odbyły się tam Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Bielawska specjalistka od biegów płotkarskich, Kasandra Gawra, zajęła w biegu na 100 m ppł 3 miejsce.

 

 

 

Rekordzistka powiatu na tym dystansie w kategorii juniorów młodszych, tym razem nie poprawiła swojego czasu, gdyż tego dnia wiatr bardzo utrudniał starty wszystkim zawodnikom. Czas 17,5 sek. pod wiatr 1,2 m/s i tak był dobrym wynikiem. Kasandra startowała jeszcze w biegu na 200 m. Podczas tego startu wiatr wiał jeszcze mocniej (-3 m/s), a pomimo tego wynik uzyskany na mecie jest nowym rekordem życiowym filigranowej lekkoatletki (29,89 sek.) i dał jej 10 miejsce. W konkurencji tej startowała jeszcze Wiktoria Żmudzka, która choć jest jeszcze młodziczką (młodsza o 2-3 lata od swoich rywalek), już teraz zdobywa cenne doświadczenia na zawodach tej rangi. Czas uzyskany przez Wiktorię był nieznacznie gorszy od jej „życiówki”, ale start w tak trudnych warunkach był z pewnością cenna lekcją dla młodej zawodniczki. Po raz kolejny okazuje się, że współpraca klubu z Gimnazjum nr 1 w Bielawie przynosi rezultaty w postaci sukcesów sportowych i cennej promocji Bielawy na arenach sportowych.

 

 

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.

 

{gallery}2016/05-14_0{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content