Loading...
Aktualności

Zapaśniczki potwierdzają dominację w kraju

W dniach 4-5 marca w Siedlcach odbywał się Puchar Polski Kadetek w zapasach oraz Mistrzostwa  Polski w Zapasach Juniorek. W zmaganiach uczestniczyło 230 zawodniczek z 50 klubów. Powiat Dzierżoniowski reprezentowały MULKS JUNIOR Dzierżoniów – Paulina Martyka, Marzena Martyka, Paulina Łochańska, Paulina Kaczorowska, UKS IRON BULLS Bielawa – Magda Błaszczyszyn, Roksana Łosyk, Klara Dul, Natalia Koperska, ULKS SOWA Pieszyce – Sylwia Martyka.

Wyśmienicie zaprezentowały się kadetki zdobywając 3 medale :

Złoty krążęk zdobyła Paulina Martyka w kat. 60 kg a srebrne medale wywalczyły Natalia Koperska 38kg oraz Sylwia Martyka 56 kg potwierdzając tym samym swoie aspiracje w Reprezentacji Polski Junniorek Młodszych w Zapasach.

Roksana Łosyk uplasowała się na punktowanej VIII pozycji w kat. 56 kg a Paulina Łochańska zajeła XIV lokatę w kat. 60 kg.

W Mistrzostwach Polski Juniorek brązowy medal zdobyła Magda Błaszczyszyn 48 kg.

V miejsce wywalczyła Paulina Kaczorowska 44 kg, VII lokatę Marzena Martyka w kat. 63     oraz Klara Dul uplasowała się na XI pozycji w kat. 51 kg.

Wielkie podziękowania dla Panów Daniela oraz Rafała Gogolewskich właścieli firmy

DRG Agro Group z Tuszyna, która jest oficjalnym sponsorem zawodniczek.

opracował: Norbert Warchoł