Loading...
Aktualności

Za nami II Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku

29 sierpnia zawodnicy i zawodniczki z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz LKS Atom Mat Dzierżoniów wystartowali w II Memoriale im. Stanisława Szozdy w Prudniku. Na bardzo selektywnej trasie z odcinkami kostki brukowej i trudnymi technicznie zakrętami pokazali prawdziwe serce do walki. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły młodziczki wraz z juniorkami młodszymi.

Do pokonania miały 8 rund, 1600m każda. Po dzielnej walce, której tempo nadawały zawodniczki starszej kategorii wiekowej Małgorzata Dąbrowska zajęła najgorsze dla sportowca 4 miejsce w kategorii młodziczek, tuż za nią uplasowała się Laura Wójcik, a 7 miejsce zajęła Wiktoria Zborowska. Maja Jesionowska była 7 spośród juniorek młodszych. Następnie na linii startu ustawili się młodzicy, którzy do pokonania mieli ten sam dystans. Nasi zawodnicy próbowali swoich szans w początkowej fazie wyścigu, jedna nie mieli szczęścia i każdy odjazd był kasowany przez grupę zasadniczą. Ostatecznie Robert Gasztecki zajął 14, a Kacper Bojnarowicz 20 lokatę. 12 rund mieli do pokonania juniorzy młodsi. Michał Mroczkowski ukończył wyścig w peletonie na 21 miejscu. Wśród juniorów zaciętą rywalizację toczył Paweł Szóstka, próbował finiszować na "tłustych" okrążeniach, zabierał się w odjazdy, jednak bez powodzenia. Ostatecznie Paweł został sklasyfikowany jako 12 zawodnik. Ostatnim wyścigiem była rywalizacja Elity kobiet wraz z juniorkami. Panie miały do pokonania 15 rund ale ostre ściganie rozpoczęło się od samego początku. Mocne tempo skutecznie podzieliło liczny damski peleton. Naszych zawodniczek nie omijały również defekty, jednak mimo braku szczęścia próbowały walczyć o jak najlepsze wyniki. Paulina Cywińska ukończyła rywalizację na 6 miejscu, Monika Kopińska była 9, Bogumiła Dziuba 11, a szczęśliwą 13 lokatę zajęła Natalia Mielnik. Powracająca po kontuzji Karolina Kozik nie ukończyła rywalizacji. Spośród juniorek tuż za podium uplasowała się Dorota Przęzak, a Weronika Laszkiewicz i Sandra Traczyk zajęły odpowiedni 7 i miejsce.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik