Loading...
Aktualności

Łucja Pietrzak Wicemistrzynią Polski w kolarstwie torowym

Przed weekendem w dniach 26-28 maja w Pruszkowie zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Z klubu LKS Atom Mat Dzierżoniów wystartowały tylko zawodniczki do lat 23 czyli kategoria młodzieżowców w składzie: Łucja Pietrzak, Monika Kopińska, Paula Pisarska, Bogumiła Dziuba.

Pierwszego dnia rozegrane zostały wyścigi drużynowe na 4000m. Tutaj tytuł II Wicemistrza Polski zdobyły nasze kolarki w składzie: Monika Kopińska, Paula Pisarska, oraz Bogumiła Dziuba.  Dziewczyny ustąpiły drużynie UKS Mróz Jedyna Kórnik, która zajęła 1 miejsce, oraz drugim na mecie kolarkom z BCM Nowatex Ziemia Darłowska.  Pod koniec dnia rozegrana została pierwsza konkurencja Omnium czyli wyścig scratch. Tutaj po zaciętej walce II miejsce zajęła Monika Kopińska a 4 była Łucja Pietrzak. Wyścig wygrała Radzicka Natalia z UKS Mróz Jedyna Kórnik.

Drugiego i trzeciego dnia odbyły się pozostałe konkurencje Omnium. W wyścigu eliminacyjnym po wymagającym finiszu Łucja zajęła 2 miejsce a Monika była 10, w rywalizacji na 500m ze startu zatrzymanego 4 lokatę zajęła Łucja a Monika była 12. Ostatnim startem był wyścig punktowy gdzie dziewczyny zajęły:3 miejsce Łucja Pietrzak a 9 Monika Kopińska. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Omnium Łucja Pietrzak zdobyła tytuł Wicemistrza Polski. Wyścig wygrała Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedyna Kórnik a tytuł II Wicemistrza Polski przypadł Natalii Radzickiej również z Kórnika. Monika Kopińska zajęła 10 lokatę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności Panu Władysławowi Piszczałka Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Mat za obecność, wsparcie oraz kibicowanie na zawodach!

opracowała: Natalia Mielnik