Loading...
Aktualności

LKS Atom Mat Dzierżoniów ponownie w Szwajcarii

Zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów ponownie rywalizowały w Szwajcarii z ramienia Reprezentacji Polski. W dniach 13-14 czerwca rozegrane zostały tam dwa startu międzynarodowego wyścigu klasy 1.2 UCI „Grand Prix Gippingen 2015”.

Pierwszego dnia zawodów rozegrany został szybki wyścig  ze startu wspólnego na dystansie 41,5km. Na rundzie liczącej niespełna 4km startujące zawodniczki czekał 400 metrowy podjazd. Od samego startu tempo było bardzo wysokie. Ostatecznie po finiszu z głównej grupy 13 miejsce zajęła Sylwia Szydłak-Kapusta, 22 była Łucja Pietrzak, 43 Cywińska Paulina a 44 Monika Kopińska. Za grupą na 65 miejscu z powodu defektu linię mety przekroczyła Natalia Mielnik. Wyścig wygrała DE JONG Thalita z Rabobank-Liv Woman Cycling Team.

Drugiego dnia na zawodniczki czekał 115km wyścig ze startu wspólnego, którego ostatnie 40 km wiodło po czterech  rundach z wymagającym 2,5km podjazdem. Na początku rywalizacji dziewczyny Atomu Mat Dzierżoniów inicjowały akcje ucieczkowe, jednak peleton był zbyt mocny i do ostatecznych rund żadna ucieczka nie powiodła się. Ostatecznie na 31 pozycji zawody ukończyła Sylwia Kapusta-Szydłak, 51 była Natalia Mielnik, 52 Łucja Pietrzak, 56 Paulina Cywińska, 58 Monika Kopińska. Tego dnia bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka z Rabobank-Liv Woman Cycling Team KOSTER Anouska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc.

opracowała: Natalia Mielnik