Loading...
Aktualności

LKS Atom Mat Dzierżoniów po wyścigu Auensteiner Radsporttage 2015

Zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów w składzie: Karolina Karasiewicz, Paula Guz, Paulina Cywińska, Monika Kopińska, Sylwia Kapusta-Szydłak wraz z zawodniczką Kross Racing Team Mają Włoszczowską rywalizowały z ramienia Kadry Polski w etapowym wyścigu „Auensteiner Radsporttage 2015” w Niemczech w dniach 05-07.06.2015 r.

Wyścig składał się z trzech ciężkich etapów. Na rozpoczęcie zmagań odbył się start jazdy indywidulanej na czas na dystansie 6300m. Tutaj bardzo dobrze wypadła Paula Guz zajmując 23 miejsce, 70 była Paulina Cywińska, 79 Karolina Karasiewicz, 86 Monika Kopińska a 102 Sylwia Kapusta-Szydłak. Etap wygrała Sophie Duyck z klubu TOPSPORT VLAANDEREN – PRO – DUO. Drugiego dnia zawodniczki miały do pokonania 96km po wymagających rundach z podjazdem. W klasyfikacji generalnej etapu Paula Guz zajęła 65 lokatę, Karolina Karasiewicz zajęła 69 miejsce a na 85 miejscu finiszowała Paulina Cywińska. Z powodów zdrowotnych Sylwia i Monika nie ukończyły rywalizacji. Drugi etap wygrała Rozanne Slik z klubu PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM.

Był to kolejny już zagraniczny start dziewczyn, w następny weekend zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów będą rywalizować w dwóch wyścigach w Szwajcarii.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!

opracowała: Natalia Mielnik