Loading...
Aktualności

Podium LKS Atom Mat Dzierżoniów oraz zwycięstwo Pawła Szóstki

Na rozpoczęcie majówki zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów rywalizowały w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Żagania.  Do pokonania miały 15 rund po 1,5km. Przed finiszem na zawodniczki czekał wymagający brukowany odcinek trasy.

Od początku kolarki klubu przejęły inicjatywę i praca ta doprowadziła do ucieczki 4 zawodniczek, w tym Moniki Kopińskiej, która nieszczęśliwie złapała gumę w przednim kole w połowie rywalizacji. Starty tej nie udało się odrobić i ostatecznie nasze dziewczyny znalazły się poza podium. Czwarte miejsce zajęła Łucja Pietrzak, 5 Monika Kopińska, 7 Sylwia Szydłak-Kapusta, 8 Karolina Karasiewicz, 11 Paulina Cywińska a 15 Paula Pisarska. Cały wyścig wygrała Małgorzata Wojtyra z klubu GK BoGo Szczecin.

3 maja natomiast odbyła się rywalizacja w Kryterium Ulicznym w Lubawie k.Ostródy. Startujący zawodnicy mieli do pokonania wymagające 2km rundy. Nasze zawodniczki jechały bardzo aktywnie i zacięcie walczyły przez cały dystans wyścigu. Po ucieczce na 5 rund do końca 2 miejsce zajęła Łucja Pietrzak, trzecia była Monika Kopińska a 4 Karolina Karasiewicz. Na 8 miejscu uplasowała się Sylwia Szydłak-Kapusta, 10 lokatę zajęła Paulina Cywińska a 20 była Natalia Mielnik. Wyścig ponownie wygrała Małgorzata Wojtyra z GK BoGo Szczecin. W rywalizacji juniorek 3 miejsce zajęła Dorota Przęzak. Ostatnim startem dnia był wyścig juniorów wraz z elitą. Tutaj pewne zwycięstwo w juniorach odniósł Paweł Szóstka, będąc 2 w kategorii elity.

 

 

W klasyfikacji łącznej klub zajął 2 miejsce ustępując ALKS Stal Grudziądz a wyprzedzając Pacyfic Toruń.

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów klubu za okazaną pomoc.

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2015/05-03_1{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content