Loading...
Aktualności

Majówkowe sukcesy młodych kolarzy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

1 i 3 maja 2015 roku zawodnicy klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowali w dwóch startach: Ogólnopolskie Kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Żagań oraz I Sprandiada Kryterium Uliczne  w Grębocicach.

1 maja młodzi zawodnicy rywalizowali w Żaganiu na  technicznej rundzie o długości 1,5 km. Przed finiszem czekał na startujących wymagający brukowany odcinek. Wśród żakiń Dorota Bensari zajęła 4 miejsce, 5 była Wodnicka Joanna, 6 Wiktoria Mruk a zwyciężyła reprezentantka klubu Ratusz Maszewo Szalińska Tamara. W wyścigu panów 8 był Hubert Kaczor a 15 Bensari Adam. Tutaj zwyciężył Szabunia Kacper z klubu POM Strzelce Krajeńskie. Kolejnym startem był wyścig młodziczek, gdzie 6 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska, 13 Wójcik Laura, 14 Marianna Kolinko a 18 Wiktoria Zborowska. Rywalizację młodziczek wygrała Kowalska Julia z KTK Kalisz. W męskiej kategorii młodzika 14 był Eryk Kaczor a 26 Bojnarowicz Kacper. Po zakończeniu wyścigu młodzików i młodziczek do startu przystąpiły juniorki młodsze. Po finiszu Jasionowska Maja uplasowała się na 14 miejscu. Ostatnim startem dnia dla LKS Atom Boxmet Dzierżoniów była rywalizacji juniorek i juniorów. Tutaj 2 miejsce zajął Paweł Szóstka ustępując Michałowi Nowak z klubu Górnik DSR Wałbrzych, w kobiecej odsłonie kategorii junior Dorota Przęzak zajęła 2 miejsce, 4 była Laszkiewicz Weronika a 5 Sandra Traczyk. Wyścig juniorek wygrała Humelt Weronika z klubu Mróz Jedynka Kórnik.

Dwa dni później 3 maja zawodnicy klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zmagali się w kryterium ulicznym na rundach ze startem i metą w Grębocicach. Jako pierwsze do startu ruszyły młodziczki. Pewnie zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska. 5 była Wójcik Laura, 9 Marianna Kolinko a 13 Wiktoria Zborowska. W młodzikach po finiszu z grupy 11 był Bojnarowicz Kacper. W rywalizacji juniorki młodszej Jasionowska Maja  zajęła 6 miejsce a wygrała Sara Tonder MKS Karolina Jaworzyna Śląska. Ostatnim startem dnia był wyścig juniorek gdzie Weronika Laszkiewicz zajęła 2 lokatę, 4 była Sandra Traczyk a nasze zawodniczki uległy Nerlo Aureli z MTB Obiszów Team Grębocice.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich sponsorów klubu a w szczególności Centrum TMT oraz Aklima Serwis za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

opracowała: Natalia Mielnik