Loading...
Aktualności

Zawodniczki z naszego powiatu na zgrupowaniu kadry narodowej

Wielkie brawa dla zawodniczek SOWY Pieszyce i JUNIORA Dzierżoniów które dzielnie podnoszą swój poziom sportowy podczas Obozu Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych w Zapasach, w dniach 19-31 stycznia 2015 r. w Brzegu Dolnym.

Dobiega końca zgrupowanie kadry narodowej juniorek młodszych w Brzegu Dolnym. Kadrę szkoleniową tworzą trener reprezentacji Władysław Olejnik oraz Norbert Warchoł i Wojciech Sadowski, jeszcze do niedawna należący do ścisłej czołówki krajowej w swojej kategorii wagowej w zapasach w stylu wolnym.

 


– W Brzegu Dolnym zapewniono nam dobre warunki – mówi trener Olejnik. – Generalnie mamy tutaj do czynienia z nową generacją zawodniczek z najmłodszych roczników, na czele z ubiegłoroczną mistrzynią Europy Eweliną Ciunek, która z uwagi na swoje umiejętności i doświadczenie zdecydowanie wiedzie prym. W zajęciach uczestniczyły również zawodniczki z Powiatu Dzierżoniowskiego : Paulina Martyka, Natalia Kołosz, Marzena Martyka, Karina Ambroży oraz Sylwia Martyka.
W tym sezonie najważniejsze imprezy dla tej grupy wiekowej odbędą się na Bałkanach – Mistrzostwa Europy na początku sierpnia w Serbii, zaś pod koniec tego miesiąca Mistrzostwa Świata w Bośni i Hercegowinie.

Pierwszym międzynarodowym startem przygotowującym zawodniczki do głównych imprez są zawody w Austrii 5-8.02.2015.

Wszystkim zawodniczkom życzy udanego sezonu obfitującego w liczne wysokie wyniki sportowe.

Wielkie podziękowanie dla Firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna która wspiera naszą najlepszą zawodniczkę Paulinę Martykę w realizacji swoich marzeń sportowych.

opracował: Norbert Warchoł

 

{gallery}2015/01-29{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content