Loading...
Aktualności

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY w Bielawie

W dniu 22 listopada 2014 r. w Bielawie odbył się MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY DZIECI I MŁODZIKÓW W STYLU KLASYCZNYM.

 

W ceremonii otwarcia uczestniczyli: Ryszard Dźwiniel – Burmistrz Miasta Bielawa, Elżbieta Niemczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bielawie, Andrzej Maksymiuk – sędzia główny zawodów (członek kolegium sędziów Polskiego Związku Zapaśniczego).

Na wniosek Zapaśniczego Klubu Sportowego „Bielawianka” odznaką Dolnośląskiej Federacji Sportu „Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku” uhonorowano Ryszarda Dźwiniela.

Burmistrz wręczył okolicznościowe upominki zawodnikom ZKS „Bielawianka” Sylwii Moskal, Sebastianowi Moskal i Piotrowi Stolarczykowi za wyniki osiągnięte w 2014 r.

 

 

Uzyskane wyniki zawodów:

– kategoria: dzieci 25 kg

1 miejsce: Jakub Suchecki (ŚLĄSK Wrocław)

2 miejsce: Adam Uhnavy (SOKOL Borohradek)

3 miejsce: Patryk Stopka (ZKS BIELAWIANKA Bielawa) i Rafał Lipiński (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

– kategoria: dzieci 27 kg

1 miejsce: Jakub Miś (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Oskar Mech (UKS „Jedynka” Kostrzyń)

– kategoria:

1 miejsce: Piotr Stolarczyk (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

2 miejsce: Kacper Szewczak (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Oktawian Palus (ZKS BIELAWIANKA Bielawa) i Patryk Matuszewski (Stara Kamienica)

5 miejsce: Mateusz Borysewicz (Stara Kamienica)

kolejne miejsca: Piotr Śliwiński (ZKS BIELAWIANKA Bielawa), Sebastian Pawlicki (ŚLĄSK Wrocław), Jakub Krupka (SOKOL Borohradek), Piotr Wiśniewski (ŚLĄSK Wrocław), Piotr Kurowski (ŚLĄSK Wrocław), Adrian Obajda (JCSW Jelenia Góra), Jakub Krupnicki (ZKS BIELAWIANKA Bielawa).

– kategoria: dzieci 38 kg

1 miejsce: Kewin Metel (UKS „Jedynka” Kostrzyń)

2 miejsce: Dawid Wasiuk (Stara Kamienica)

3 miejsce: Ksawery Kluska (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

– kategoria: dzieci 42 kg

1 miejsce: Miłosz Gmerek (MGLKS ORLĘTA Trzciel)

2 miejsce: Rafał Gumienny (JCSW Jelenia Góra)

3 miejsce: Stepan Horał (SOKOL Borohradek) i Szymon Siudek (ŚLĄSK Wrocław)

 

 

– kategoria: dzieci 46 kg

1 miejsce: Jakub Podolec (Stara Kamienica)

2 miejsce: Bartosz Potyrała (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Jan Chojnacki (MGLKS ORLĘTA Trzciel) i Patryk Wieczorek (ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Bartłomiej Myjak (ŚLĄSK Wrocław) i Maksymilian Staszczak (ŚLĄSK Wrocław)

kolejne miejsca: Maciej Tomasiak (ŚLĄSK Wrocław)

– kategoria: dzieci 50 kg

1 miejsce: Szymon Marmol (AGROS Żary)

2 miejsce: Kamil Kaciniel (AGROS Żary)

3 miejsce: Piotr Słaboń (Stara Kamienica) i Maciej Ułasewicz (MGLKS ORLĘTA Trzciel)

– kategoria: dzieci 60 kg

1 miejsce: Eryk Klimek (AGROS Żary)

2 miejsce: Sebastian Wild (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Jakub Fabiański (ZKS BIELAWIANKA Bielawa) i Błażej Hajduk (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

5 miejsce: Filip Gała (UKS „Jedynka” Kostrzyn) i Dawid Gaboret (JCSW Jelenia Góra)

kolejne miejsca: Wiktor Stankiewicz(ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

– kategoria: dzieci +60 kg

1 miejsce: Daniel Pakosz (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

2 miejsce: Jakub Baranowski (AGROS Żary)

3 miejsce: Tymoteusz Nawrot (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych) i Jakub Grabowski (ŚLĄSK Wrocław)

– kategoria: młodzik 29 kg

1 miejsce: Emil Frański (MGLKS ORLĘTA Trzciel)

2 miejsce: Rafał Samigórski (ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Dominik Partyka (ŚLĄSK Wrocław)

– kategoria: młodzik 32 kg

1 miejsce: Mateusz Ropiak (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Grzegorz Hildebrand (MGLKS ORLĘTA Trzciel)

3 miejsce: Bartek Obuchowicz (JCSW Jelenia Góra) i Kacper Grondys (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

5 miejsce: Dawid Potyrała (ZKS BIELAWIANKA Bielawa) i Bartosz Chmura (Stara Kamienica)

kolejne miejsca: Jakub Felkel (MGLKS ORLĘTA Trzciel), Nikodem Suchomel (UKS „Jedynka” Kostrzyn), Kacper Kciuk (ZKS BIELAWIANKA Bielawa), Filip Zupańczyk (ŚLĄSK Wrocław)

 

 

– kategoria: młodzik 35 kg

1 miejsce: Marcin Orliński (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Kuba Gonczar (ŚLĄSK Wrocław)

– kategoria: młodzik 38 kg

1 miejsce: Łukasz Ropiak

– kategoria: młodzik 42 kg

1 miejsce: Bartek Kuczmarski (AGROS Żary)

2 miejsce: Arkadiusz Chmura (Stara Kamienica)

3 miejsce: Dawid Korzyszczak (AGROS Żary) i Mateusz Orawiec (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

– kategoria: młodzik 47 kg

1 miejsce: Adrian Obuchowicz (JCSW Jelenia Góra)

2 miejsce: Ernest Frański (MGLKS ORLĘTA Trzciel)

3 miejsce: Kamil Wojtala (ZKS BIELAWIANKA Bielawa) i Damian Orliński (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

5 miejsce: Dawid Kaszubski (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

– kategoria: młodzik 53 kg

1 miejsce: Remigiusz Mech (UKS „Jedynka” Kostrzyń)

2 miejsce: Kacper Kaczanowski (ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Michał Niewierowski (ŚLĄSK Wrocław) i Kacper Seder (Stara Kamienica)

5 miejsce: Konrad Rojek (UKS „Jedynka” Kostrzyń) i Rafał Graczykowski (ŚLĄSK Wrocław)

kolejne miejsca: Patryk Hlanda (SOKOL Borohradek), Bartosz Bartnik (ŚLĄSK Wrocław), Michał Mysona (UKS „Jedynka” Kostrzyn), Mateusz Rybeczka (JCSW Jelenia Góra), Dawid Siroń (UKS „Jedynka” Kostrzyn).

– kategoria: młodzik 59 kg

1 miejsce: Daniel Surowy (ŚLĄSK Wrocław)

2 miejsce: Konrad Kozłowski (Stara Kamienica)

3 miejsce: Adrian Cieślak (AGROS Żary) i Paweł Kozaczewski (AGROS Żary)

5 miejsce: Patryk Klejna (ŚLĄSK Wrocław) i Jakub Płatek (AGROS Żary)

kolejne miejsca: Kacper Łyskawiński (AGROS Żary) i Adrian Jaworski (UKS „Jedynka” Kostrzyn).

– kategoria: młodzik 66 kg

1 miejsce: Maciej Tomaszewski (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Aleksander Płatek (AGROS Żary)

3 miejsce: Konrad Kruszakin (UKS „Jedynka” Kostrzyn) i Kamil Nowak (AGROS Żary)

5 miejsce: Igor Krasowski (AGROS Żary) i Krzysztof Zubko (ŚLĄSK Wrocław)

kolejne miejsca: Miłosz Buda (UKS „Jedynka” Kostrzyn)

– kategoria: młodzik 73 kg

1 miejsce: Eryk Szterew (UKS „Jedynka” Kostrzyn)

2 miejsce: Michał Domarecki (ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Piotr Siwak (AGROS Żary) i Maciej Orawiec (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

– kategoria: młodzik 85 kg

1 miejsce: Maciej Czarnecki (UKS „Jedynka” Kostrzyn)

2 miejsce: Sebastian Moskal (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Dawid Hofman (AGROS Żary)

– kategoria: młodzik 100 kg

1 miejsce: Sebastian Szyngier (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

2 miejsce: Radosław Kwiek (UKS „Jedynka” Kostrzyn)

3 miejsce: Marek Spyra (UKS „Jedynka” Kostrzyn)

 

 

Kolejność drużynowa/punktowa zawodów

1 miejsce: ZKS BIELAWIANKA Bielawa

2 miejsce: AGROS Żary

3 miejsce: ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych

4 miejsce: ŚLĄSK Wrocław

5 miejsce: (UKS „Jedynka” Kostrzyn n/Odrą)

kolejne miejsca: Stara Kamienica, MGLKS ORLĘTA Trzciel, JCSW Jelenia Góra, SOKOL Borohradek (Czechy).

 

Puchary, medale i dyplomy wręczali: Jolanta Zawiślak – sekretarz Dolnośląskiego Związku Zapaśniczego, Kazimierz Rachowiecki – prezes ZKS „Bielawianka”, Andrzej Maksymiuk – sędzia główny zawodów, Mirosław Wieczorkiewicz – sześciokrotny Mistrz Świata w zapasach weteranów.

 

Uhonorowano również najmłodszego uczestnika zawodów Piotra Stolarczyka oraz najlepszego zawodnika turnieju Patryka Stopkę.

 

Organizator zawodów:

ZKS BIELAWIANKA Bielawa

 

Zawody dofinansowane przez:

Powiat Dzierżoniowski

Gminę Bielawa

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie

Dolnośląski Związek Zapaśniczy

Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów

EKO-FILTER Sp. z o.o. w Bielawie

Pizzeria u Czapli w Bielawie

Festa-Sport w Dzierżoniowie

Jacek Zamirski – Bielawa

 

{gallery}2014/11-22{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content