Loading...
Aktualności

V Świdnicka Gwiazdka i pływacy z Bielawy

W dniach 6-7 grudnia odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie „Świdnicka Gwiazdka 2013”. Udział w zawodach wzięło 30 klubów. Nasz klub reprezentowały zarówno bardziej doświadczone dzieci, jak również i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki w rywalizacji sportowej. Skład KS „OSIR” Bielawa na zawodach w Świdnicy: Michał Affinita, Marceli Kołodziej, Marcin Drzyzga, Zuzanna Smaga, Weronika i Patrycja Smaczyńskie, Kamila Salamon, Dawid Gromczewski, Patryk Usik, Damian Rak, Karolina Jurczyk, Emanuela Flisak, Roksana Gromczewska, Damian Drzyzga i Daniel Wiewiórka.

 

 

Zdobyliśmy 11 medali ( 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe). Największą radość sprawiła nam wygrana sztafety mieszanej w roczniku 2000 w składzie: Daniel Wiewiórka (2000), Karolina Jurczyk (2001), Damian Drzyzga (2001), Emanuela Flisak (2002). Dystans 4 x 50 m. st. dowolnym nasi zawodnicy pokonali uzyskując świetny czas 2:02.71.

 

 

Pierwszego dnia zdobyliśmy 4 medale:

 

Marcin Drzyzga – srebro na 25 m. st. dowolnym.

Dawid Gromczewski – srebro na 50 m. st. klasycznym.

Kamila Salamon – złoto na 50 m stylem grzbietowym  i złoto na dystansie 50 m. st. klasycznym. Kamila zdobyła również statuetkę dla najlepszej zawodniczki w roczniku 2004 i uzyskała najlepszy wynik pierwszego dnia według punktacji FINA.

 

Drugiego dnia dołożyliśmy 7 medali:

 

Emanuela Flisak – srebro na 50 m. st. klasycznym  i srebro na 50 m. st. motylkowym.

Karolina Jurczyk – brąz na 50 m. st. dowolnym i brąz na 50 m. st. klasycznym  oraz statuetka za 3 miejsce wg klasyfikacji FINA.

Damian Drzyzga – brąz na 50 m. st. dowolnym.

Wiewiórka Daniel – srebro na 50 m. st. motylkowym.

Sztafeta – złoty medal.

 

W rankingu medalowym zajęliśmy 5 miejsce na 22 kluby pływackie biorące udział w zawodach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację wyjazdu.

 

źródło: plywacybielawa.pl

 

 

{gallery}2013/12-07{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content