Loading...
Aktualności

Tytuły Mistrzów Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego rozdane

W dniu 18.09.2011 r. w Tuszynie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego w jeździe parami na czas we wszystkich kategoriach wiekowych oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe dwójkowej na czas o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Do startu przystąpiło 69 par czyli 138 zawodniczek i zawodników  z całej Polski. Dla kategorii młodzik i młodziczka był to jeden z ostatnich najważniejszych wyścigów w sezonie szosowym 2011.

 

Organizatorem wyścigu w Tuszynie był nasz klub  LKS Atom Boxmet Dzierżoniów wraz z Gminą Dzierżoniów, Szkołą Podstawową w Tuszynie, Dolnośląskim Związkiem Kolarskim, Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Dzierżoniowie. Otwarte Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego nie odbyłyby się także bez wsparcia naszych wieloletnich sponsorów, a są to: ATOM- Sprawdzony Deweloper, Centrum TMT Skoda Dzierżoniów, Bank BGŻ ,Boxmet,  Boxmet Medical,  Boxmet Trade, J.G. – Jerzy Gawrycki – Zakład Przetwórstwa Mięsnego, DRG Agro Group – Tuszyn, Harfa – Harryson  Henryk Charucki, Aklima Klimatyzacje – Wentylacje, Almabud – Przedsiębiorstwo Budowlane, Intermarche  – sieć sklepów Dzierżoniów , Bielawa, Przedsiębiorstwo Budowlane –  MIAZGA, Danrol of Poland, Domino – Armatura sanitarna, Romis – Stolarka okien, Centrum Stomatologiczne – Twój Uśmiech, Studio Edytor –  Drukarnia, Wydawnictwo, Bestor-  Bramy garażowe – HORMANN, DANDIS- Wypożyczalnia i sprzedaż  aut kampingowych, Sklep Sprtowo – Rowerowy K2, Rowery Dejnek. Patronat medialny nad cała imprezą objęli: TV Sudecka, Tygodnik Dzierżoniowski, Doba.pl. Radio Sudety, Kolarski.pl

 

 

 

Trasa Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu przebiegała na trasie okrężnej liczącej 10 km. Start- Szkoła Podstawowa w Tuszynie- kierunek Mościsko, Książnica, Kiełczyn i Meta w Tuszynie. Pogoda tego dnia dopisała wszystkim startującym zawodnikom. Pierwsza para wystartowała do rywalizacji o godzinie 12.30. Bardzo miłym akcentem dla naszego klubu była obecność  wielu osobistości podczas trwania zawodów, a zaszczycili nas: Wójt Gminy Dzierżoniów – Marek Chmielewski, Wicestarosta – Pan Dariusz Kucharski, Dyrektor SP w Tuszynie Pani Elżbieta Kędzierska-Dydo, Pani Halina Łoś, Pan Tomasz Krupski, Pan Kuba Krupski, Pan Paweł Janusz , Pan Piotr Mihilewicz, Pan Michał Miazga, Ksiądz Proboszcz Stanisław Olszowy.

 

Jako pierwsi do startu przystąpili młodzicy. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli  Skibiński Krzysztof i Kusz Jakub z klubu Górnik Wałbrzych wykręcając średnią prędkość 41,38 km/h. Kolejne miejsce zajęła para z LKS Trasa Zielona Góra Ratajczyk Michał i Niezgodzki Patryk. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Biskup Bartosz i Wrona Bartłomiej z Trek Bolmet Legnica  . Kolejnym startem był wyścig młodziczek. Tutaj szans rywalkom nie dały miejscowe zawodniczki, pewne zwycięstwo odniosła Paulina Zamaria i Dorota Przęzak z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Zaraz za nimi na drugim miejscu była Monika Wiatrak i Weronika Laszkiewicz ten sam klub. Trzecią lokatę zajęła para Angelika Piwowarska i Grochalska Karolina z Górnika Wałbrzych  . Po 5 minutowej przerwie do startu ruszyli juniorzy młodsi. Zwycięstwo padło łupem zawodników z Wałbrzycha Przewiędy Pawła i Sołtysa Aleksa  . Drugie miejsce zajęli Dębski Maksym i Kaźmierczak Mateusz z SMS Świdnica zaś trzeci byli Pawlak Tobiasz i Krzywda Patryk z KTK Kalisz . Wśród juniorek młodszych p zwyciężyła para z LKS Trasa Zielona Góra w składzie Drozdek Agata i Malwina Nieradka  . Za nimi uplasowała się nasza dwójka Agnieszka Kusiak i Nikola Wiatrak  a ostatnie miejsce na podium przypadło parze Cierluk Karolina i Grabowska Kamila Bolmet Trek Legnica. Emocjonującym startem okazał się wyścig juniorów. Tutaj zwycięstwo odnieśli Zając Bartosz i Przemysław Kasperkiewicz z Wałbrzycha, drugie miejsce zajęli  Pawłowski Rafał i Dubieniecki Mateusz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, a trzecia lokata należała do Damiana Lasoty i Adama Majorka ten sam klub. Ponownie po ok. 5 min. przerwie przyszedł czas na start kobiet open. Ponownie miejscowe dziewczyny nie dały szans swoim rywalkom. I miejsce zajęły Natalia Mielnik i Paula Guz, zaraz za nimi była Natalia Frączek i Agnieszka Kusiak, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Joanna Dubieniecka i Marlena Przewięda z MGLKS Kwisa Lubań. Wraz ze wzrostem kategorii wiekowej wzrastał poziom rywalizacji sportowej. Wśród elity mężczyzn po zaciętym boju zwycięstwo odniosła para TC Chrobry Głogów Konrad Tomasiak i Konrad Zatorski, drugie miejsce Strzeduła Szymon i Jegiel Mateusz  ten sam klub a trzecie miejsce na podium przypadło  Damianowi Miela i Damianowi Pińczuk z klubu Bolmet Trek Legnica . Ostatnim startem dnia był wyścig kategorii masters. Tutaj pewnie zwyciężyli Jarosław Fafuła i Sikora Jerzy , druga lokata przypadła Dariuszowi Rudnickiemu i Mariuszowi Pawłowskiemu  a na ostatnim stopniu podium zameldowali się Rolski Remigiusz i Kimbort Paweł.

 

Przebieg i rywalizacja podczas Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego była na najwyższym poziomie sportowym. Organizator zadbał o uzupełnienie straconych kalorii organizując darmowego grilla do dyspozycji kibiców oraz zawodników, relacja telewizyjna przeprowadzona była przez Telewizję Sudecką z użyciem  helikoptera udostępnionego przez Pana Tadeusza Kwiędacz za co bardzo serdecznie dziękujemy, oraz na koniec zawodów odbyła się darmowa loteria fantowa „każdy los wygrywa”. Za pomoc w organizacji zawodów chcielibyśmy  bardzo serdecznie podziękować: Policji Wydział Ruchu Drogowego dla  Naczelnika Krzysztofa Kucpra , zastępcy Sylwestra Sordyla oraz funkcjonariuszy  zabezpieczających trasę wyścigu, Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie Pana Zbigniewa Basisty za przygotowanie nawierzchni  trasy wyścigu, Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszynie, Księdza Stanisława Olszowy Proboszcza Narodzenia NMP, Pani Elżbiety Kusiak za pomoc o organizacji biura zawodów, Dyrekcji Szkoły Podstawowej  w Tuszynie  Pani Elżbiecie Kędzierska-Dydo, Dla zawodników Damiana Lisa, Piotra Zachoszcza, Krzysztofa Kusiaka, Kazika Janusza za pomoc techniczną przy stracie i mecie.

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/09-18_2{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content