Loading...
Aktualności

TURNIEJ ZAPAŚNICZY Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 7 maja 2011 roku w Pieszycach odbyło się wielkie święto zapaśnicze aby uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja. Międzynarodowy Turniej zapaśniczy miał za zadanie popularyzowanie zapasów jako dyscypliny olimpijskiej na terenie miasta Pieszyce oraz powiatu Dzierżoniowskiego.

 

Celem było również krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Do hali Zespołu Szkół w Pieszycach po raz pierwszy przyjechało 13 ekip z Polski ( GKS PIAST Wola, GKS Tychy, KS Lotnik Wrocław, Zagłebie Wałbrzych, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, ULZKS HEROS Czarny Bór, Olimpia Cieszków, ULKS Kudowa Zdrój, BIZON Milicz, Bielawianka Bielawa, JUNIOR Dzierżoniów oraz SOWA Pieszyce) oraz 3 zagraniczne z Czech ( BOHEMIANS Praga, HELLAS Brno i SC BOROHRADEK ) w sumie 137 młodych zapaśników i zapaśniczek oraz ponad 20 trenerów oraz kierowników ekip. Oficjalnego otwarcia Międzynarodowego Turnieju dokonał Burmistrz Pieszyc Mirosław Obal. Zgromadzonych na hali przywitał również Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego Dariusz Kucharski oraz Szef Powiatowego Zrzeszenia LZS Jacek Zamirski.

W czterech kategoriach wiekowych startowały dziewczęta(rocznik 1999-2002), dzieci (rocznik 2000-2003), młodzicy(97-99) oraz otwarta kategoria kadetów i juniorów(96-91).

 

Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii wiekowej ,,dzieci” okazał się Kacper Sawicki –SOWA Pieszyce który wygrał swoją kategorię do 24 kilogramów.

 

Zapaśnicy z SOWY triumfowali w  dwóch kategoriach wagowych : w kategorii wiekowej dzieci(ur.2000-03) Kacper Sawicki(24kg) oraaz w  dziewczętach Dominika Sawicka(38kg). Medale srebrne wywalczyli Paulina Martyka(38kg), Paulina Błochańska(50kg) i w dzieciach Bartłomiej Turek(31kg). Brązowe medale zdobyli w dziewczętach Natalia Kotosz(32kg), w dzieciach Dominik Łyson(30kg), Gabriel Jaśkiewicz(38kg), Rober Łysoń(50kg) a w kategorii wiekowej młodzik(97-99) Emil Buczyński(35kg), Andrzej Czerwiński(42kg). Pozostałe SOWY z Pieszyc uplasowały się na miejscach: w dzieciach Daniel Celmer(38kg)-V m, w młodzikach  Jakub Kondrat(47kg)-V m, Kamil Kowal(47kg)-IX m, Patryk Szeliga(66kg)-Vm  oraz w kadetach Andrzej Drozdek-Vm.

Najlepszym zawodnikiem z JUNIORA Dzierzoniów okazał się Sebastian Dudek, który w kategorii wiekowej młodzików wygrał swoją kategorię do 38 kilogramów.

Medal srebrny zdobył Michał Bobrowski w kategorii wagowej do 100 kilogramów. Brązowe medale zdobyli w dzieciach Mateusz Zimnoch(30kg), Tomasz Bigos(32kg) a w kategorii wiekowej młodzik(97-99) Przemysław Szpiczakowski(47kg). Pozostali Dzierżoniowianie uplasowali się na miejscach: w młodzikach  Mateusz Kerger(47kg)-VII m oraz w kadetach Piotr Szydłowski(54kg)-VI m, Sebastian Piglowski(63kg)-V m, Sebastian Mazan(76kg)-V m.

opracował:  Stanisław Warchoł

Bielawiankę Bielawa reprezentowali zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: Kadet, Młodzik i kategoria Dzieci. Nasz klub reprezentowali w kategorii Kadet: Daniel Wróblewski, Wojciech Janecki, Remigiusz Wiśniewski. W kategorii Młodzik: Patryk Sieradzki, Grzegorz Majkut, Wojciech Suchecki, Sebastian Habas. W kategorii Dzieci Dziewczynki: Sandra Moskal, Sylwia Moskal, Nikola Wiśniewska, Wanessa Grzegorczyn, Roksana Łosyk, Klaudia Załuska, Olimpia Łosyk, Paulina Kucharek, Chłopcy: Sebastian Moskal, Sebastian Szyngier, Adrian Blesmanowicz, Brajan Struzik, Przemysław Kazubek, Oskar Dębski, Krystian Adamski, Wojtala Kamil.

Poza tym w klasyfikacji Drużynowej nasz klub zajął trzecie miejsce.

Zajmowane miejsca kategoria Kadet:

Wojciech Janecki               I miejsce     waga    54kg

Remigiusz Wiśniewski      I miejsce     waga    63kg

Zajmowane miejsca kategoria Młodzik:

Patryk Sieradzki              I miejsce      waga     35kg

Grzegorz Majkut            III miejsce    waga     38kg

Wojciech Suchecki        III miejsce    waga     59kg

Sebastian Habas            III miejsce    waga    66kg

Zajmowane miejsca kategoria Dzieci Dziewczynki :

Nikola Wiśniewska        I miejsce      waga    30kg

Roksana Łosyk                I miejsce      waga    26kg

Paulina Kucharek           I miejsce      waga    50kg

Sandra Moskal              II miejsce      waga    32kg

Sylwia Moskal               III miejsce     waga    30kg

Wanessa Grzegorczyn           III miejsce   waga    38kg

Klaudia Załuska                      III miejsce    waga    50kg

Olimpia Łosyk                        III miejsce    waga     26kg

Zajmowane miejsca kategoria Dzieci Chłopcy :

Oskar Dębski                        I miejsce       waga     30kg

Sebastian Moskal                I miejsce       waga      38kg

Kamil  Wojtala                     I miejsce       waga      28 kg

Krystian Adamski                II miejsce      waga      32 kg

Brajan Strózik                      II miejsce      waga      40 kg

Przemysław Kazubek         III miejsce      waga     38 kg

Sebastian Szyngier             III miejsce      waga     62 kg

Trenerzy i Opiekunowie:

Kamila Tygielska

Katarzyna Moskal

Dorota Grzegorczyn

Marcin Kujawa

Jacek Zamirski

Roman Olbryś

Seweryn Grzegorczyn

Opracował:

Grzegorz Majkut

 

Wyniki zawodów dziewcząt :

kat.26kg   1.Elen Semradova Borohradek-Czechy

2.Nikola Trzcińska Zagłębie Wałbrzych

3.Olimpia Łosyk Bielawianka

kat.30kg   1.Nikola Wiśniewska Bielawianka

2.Sylwia Moskal Bielawianka

3.Katerina Kubowa Borohradek-Czechy

kat.32kg   1.Patrycja Kulig Heros Czarny Bór

2.Sandra Moskal Bielawianka

3.Natalia Kołosz Sowa Pieszyce

3.Krystyna Knach Zagłębie Wałbrzych

5.Patrycja Miś Zagłębie Wałbrzych

kat.38kg   1.Dominika Sawicka Sowa Pieszyce

2. Paulina Martyka Sowa Pieszyce

3.Wanessa Grzegorczyk Bielawianka

kat.40kg   1.Roksana Łosyk Bielawianka

2.Nikola Grzesiak Zagłębie Wałbrzych

kat.50kg   1.Paulina Kucharek Bielawianka

kat.50kg   1.Dominika Liczberska Rokita Brzeg Dolny

2.Paulina Błochańska Sowa Pieszyce

3.Klaudia Załuska Bielawianka

Wyniki  Mini zapasów dzieci :

kat.24kg  1.Kacper Sawicki Sowa Pieszyce

2.Bartosz Sołtys Śląsk Milicz

3.Mikołaj Iwaszkiewicz Bursztyn Lewin Kłodzki

kat.26kg   1.Piotr Sobolewski Bizon Milicz

2.Remigiusz Rusek Śląsk Milicz

3.Tomasz Szkup Piast Wola

3.Marcel Wodejko Bursztyn Lewin Kłodzki

kat.28kg   1.Kamil Wojtala Bielawianka

2.Damian Kawka Rokita Brzeg Dolny

3.Jakub Skirko Bursztyn Lewin Kłodzki

3.Mikołaj Antczak Rokita Brzeg Dolny

kat.30kg   1.Oskar Dębski Bielawianka

2.Wojciech Hawrylczak Rokita Brzeg Dolny

3.Mateusz Kobylasz Rokita Brzeg Dolny

3.Dominik Łysoń Sowa Pieszyce

kat.31kg   1.Adrian Filip Heros Czarny Bór

2.Bartłomiej Turek Sowa Pieszyce

3.Mateusz Jackowski Rokita Brzeg Dolny

3. Sebastian Kucharski Rokita Brzeg Dolny

kat.32kg   1.Patrik Chladna Borohadek-Czechy

2.Krystian Adamski Bielawianka

3.Mateusz Zimnoch Junior Dzierżoniów

3.Tomasz Bigos Junior Dzierżoniów

kat.38kg   1.Sebastian Moskal Bielawianka

2.Maciej Mil Rokita Brzeg Dolny

3.Przemysław Kazubek Bielawianka

3.Gabriel Jaśkiewicz Sowa Pieszyce

5.Daniel Celmer Sowa Pieszyce

kat.42kg   1.Eryk Szulborski Rokita Brzeg Dolny

2.Adrian Strózik Bielawianka

3.Jakub Owczarek Rokita Brzeg Dolny

3.Marek Szulak Rokita Brzeg Dolny

5.Adrian Bleskanowicz Bielawianka

kat.50kg   1.Paweł Lityński Lotnik Wrocław

2.Gabriel Olbert Rokita Brzeg Dolny

3.Miłosz Walniczek Śląsk Milicz

3.Robert Łysoń Sowa Pieszyce

5.Krzysztof Kaczmarek Rokita Brzeg Dolny

kat.62kg   1.Damian Wróbel Rokita Brzeg Dolny

2.Gabriel Szylborski Rokita Brzeg Dolny

3.Sebastian Szyngier Bielawianka

3.Krzysztof Kłos Piast Wola

5.Bartłomiej Filipiak Śląsk Milicz

Młodzicy

kat.32kg   1.Paweł Doniecki Lotnik Wrocław

2.Sebastian Pszeniczny Rokita Brzeg Dolny

3.Jakub Pietroń Rokita Brzeg Dolny

kat.35kg   1.Sieradzki Patryk Bielawianka

2.Nikolas Pelc Borohradek-Czechy

3.Emil Buczyński Sowa Pieszyce

kat.38kg   1.Sebastian Dudek Junior Dzierżoniów

2.Igor Zięba Rokita Brzeg Dolny

3.Grzegorz Majkut Bielawianka

4.Roland Waigner Rokita Brzeg Dolny

5.Serhig Babynetes Praha-Czechy

6.Gabriel Rybicki Rokita Brzeg Dolny

kat.42kg   1.Turro Elmurzaex Brno-Czechy

2.Kamil Chmielnicki Rokita Brzeg Dolny

3.Andrzej Czerwiński Sowa Pieszyce

4.Marcin Mikołajczyk Śląsk Milicz

5.Damian Kusicielek Bizon Milicz

kat.47kg   1.Martin Pragacz Brno-Czechy

2.Krystian Piskorz Bizon Milicz

3.Przemysław Szpiczakowski Junior Dzierżoniów

4.Makary Pagacz Śląsk Milicz

5.Jakub Kondrat Sowa Pieszyce

6.Michał Habrajski Piast Wola

7.Mateusz Kerger Junior Dzierżoniów

8.Konrad Michalski Śląsk Milicz

9. Kamil Kowal Sowa Pieszyce

kat.53kg   1.Dawid Piskorz Bizon Milicz

2.Przemysław Kwiatkowski Lotnik Wrocław

3.Patryk Książek Bizon Milicz

4.Milan Conka Borohradek-Czechy

5.Jakub Grabacki Rokita Brzeg Dolny

6.Krzysztof Dwojak Olimpia Cieszków

kat.59kg   1.Szymon Rejek Rokita Brzeg Dolny

2.Garry Geiger Brno-Czechy

3.Wojciech Suchecki Bielawianka

4.Igor Ożga Bizon Milicz

5.Ondrej Kupsa Brno-Czechy

6.Karol Barczyński Bizon Milicz

kat.66kg   1.Filip Paładyno Heros Czarny Bór

2.Mariusz Krawczyk Lotnik Wrocław

3.Sebastian Habas Bielawianka

4.Piotr Sudoł Rokita Brzeg Dolny

5.Patryk Szeliga Sowa Pieszyce

6.Krzysztof Romanczuk Lotnik Wrocław

kat.73kg   1.Karol Chomicz Lotnik Wrocław

2.Grzegorz Dziuba Rokita Brzeg Dolny

kat+73kg  1.Jacek Hawrylczak Rokita Brzeg Dolny

2.Filif Vejsada Praha-Czechy

3.Andrzej Rusek Śląsk Milicz

Kadeci-Juniorzy

kat.50kg   1.Bartłomiej Kwieciński Piast Wola

kat.54kg   1.Wojciech Janecki Bielawianka

2.Angela Liczberska Rokita Brzeg Dolny

3.Mateusz Stania Lotnik Wrocław

4.Rafał Panek Rokita Brzeg Dolny

5.Anrzej Drozdek Sowa Pieszyce

6.Piotr Szydłowski Junior Dzierżoniów

kat.63kg   1.Remigiusz Wiśniewski Bielawianka

2.Jirt Zabrs Praga-Czechy

3.Marcin Smulski Śląsk Milicz

4.Robert Florsz Bizon Milicz

5.Sebastian Pigłowski Junior Dzierżoniów

6.Jan Knap Praga-Czechy

kat.76kg   1.Andon Stojanów Lotnik Wrocław

2.Piotr Barteczka Bizon Milicz

3.Mariusz Bania Lotnik Wrocław

4. Patryk Cyganik Piast Wola

5.Sebastian Mazan Junior Dzierżoniów

6. Daniel Wróblewski Bielawianka

7.Piotr Makowski Bizon Milicz

kat.100kg  1.Michał Żołnierowicz Lotnik Wrocław

2.Michał Borowski Junior Dzierżoniów

Klasyfikacja drużynowa:

I  miejsce – LOTNIK Wrocław

II  miejsce – ROKITA Brzeg Dolny

 

III  miejsce – Bielawianka Bielawa

 

{gallery}2011/05-09{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content