Loading...
Aktualności

Trzy medale Mistrzostw Polski dla Atomu Boxmet Dzierżoniów

Trzy medale Górskich Mistrzostw Polski  w kolarstwie szosowym rozgrywanych w Podgórzynie w dniach 25-26.08.2012 roku padły  łupem zawodniczek z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Piękne zwycięstwo wśród elity pań odniosła Paulina Brzeźna-Bentkowska, która samotnie zameldowała się na mecie po pięknym ataku w trakcie wyścigu.

Paulina pokonała drugą na mecie tegoroczną olimpijkę Aleksandrę Dawidowicz z klubu CCC Polkowice i trzecią na linii finiszu Eugenię Bujak z klubu GK Żyrardów. Nie był to jednak koniec sukcesów na tych Mistrzostwach ponieważ równie piękne zwycięstwo w kategorii do 23 lat  odniosła Karolina Garczyńska. Nasza zawodniczka samotnie i z niezagrożoną przewagą  minęła linię mety odnosząc spektakularne zwycięstwo a w kategorii elity kobiet zajmując 5 pozycję. Srebro na tych Mistrzostwach Polski zdobyła kolejna nasza kolarka.Monika Brzeźna meldując się na mecie na 7 miejscu w elicie kobiet pokonała swoje przeciwniczki i pewnie zajęła II lokatę. Trzecie miejsce zajęła Sabina Napieralska z klubu BO-GO Szczecin. Paula Guz po walecznej jeździe zajęła 5 pozycję a 11 była Natalia Mielnik. Miłym akcentem dla zawodniczek była obecność Pana Władysława Piszczałka, właściciela Przedsiębiorstwo Budowlane Atom za co serdecznie dziękujemy.

Trasa Górskich Mistrzostw Polski przebiegała na rundach prowadzących pod 6 kilometrowy podjazd pod Sosnówkę i Borowice, następnie zjazdem do Przesieki i Podgórzyna. Wyścig był bardzo selektywny i wymagający. Podium na takiej imprezie świadczy o bardzo dużych możliwościach wydolnościowych zawodników i świadczy o wysokiej formie sportowej. W rywalizacji juniorek  Joanna Dubienieckazajęła 6 miejsce. W jej kategorii wiekowej wygrała Katarzyna Niewiadoma z klubu WLKS Krakus BBC Czaja.  W juniorkach młodszych 15 miejsce zajęła Dorota Przęzak.