Loading...
Aktualności

Sukcesy zawodników Atomu w Ratowicach

26 maja 2013 roku odbył się XI  Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Czernica, rozgrywany w na trasie okrężnej w Ratowicach. Runda kryterium liczyła 2 kilometry. Zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odnieśli same sukcesy podczas tego startu i w każdej kategorii wiekowej zawodnik klubu stanął na stopniu podium.

Na rozpoczęcie rywalizacji odbył się wyścig żakiń wraz z żakami. Wśród pań na 3 miejscu rywalizację zakończyła Małgorzata Dąbrowska, zaś to samo miejsce wśród żaków wywalczył Eryk Kaczor. Zaraz za nim na 4 miejscu był Mateusz Renc a 5 lokatę zajął Wiktor Wiśniewski. Za peletonem finiszował Robert Gasztecki.  Następnie do rywalizacji przystąpili młodzicy. Tutaj po zaciętym boju Michał Mroczkowski zajął miejsce 5, Mateusz Krzesiński i Wojciech Karpierz przyjechali zaraz za grupą. Przedostatnim startem zawodów była rywalizacja elity pań wraz z juniorkami. Tutaj pełna kontrola kolarek LKS Atom Boxmet Dzierżoniów. Nasze dziewczyny od początku oderwały się od grupki zawodniczek i między sobą rozegrały bój o zwycięstwo.  Wygrała Monika Kopińska, zaraz za nią na 2 miejscu była Natalia Mielnik a 3 Karolina Garczyńska. Tuż obok podium była Paula Guz. Za naszą 4-osobową ucieczką finiszowała Joanna Dubieniecka, która uczestniczyła w kraksie i nie „zabrała się” z dziewczynami. Na zakończenie zmagań w Ratowicach odbył się wyścig dzieci. Tutaj zwyciężył Hubert Kaczor, młodszy brat Eryka, który idzie w ślady brata.