Loading...
Aktualności

Paulina Brzeźna-Bentkowska wygrywa Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski

Paulina Brzeźna-Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego, rozgrywanego w okolicach Wałbrzycha w dniach 12-15.08.2011 roku. Swoją wygraną zawdzięcza bardzo dobrą i aktywną jazdą przez wszystkie kilometry wyścigu, oraz wspaniałym dwóm zwycięstwom etapowym na których uzyskała znaczną przewagę czasową.

 

Tego roku Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski był bardzo selektywny, krótkie etapy po górach okazały się bardzo ciężkie a rywalizacja na nim przebiegała na najwyższym poziomie, co spowodowane jest zbliżającymi się Górskimi Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się za 2 tygodnie w Sosnówce.

Pierwszego dnia ścigania odbyło się kryterium kolarskie o „Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha”  liczące 20 ciężkich technicznie i fizycznie rund. Najwyżej na IV miejscu zawody ukończyła Paulina Brzeźna-Bentkowska, a zaraz za nią na V pozycji była Natalia Mielnik. VIII Lokatę zajęła Natalia Frączek a 12  była Paula Guz. W wyścigu juniorek młodszych na dystansie 10 rund po dobrej jeździe 7 miejsce zajęła  Nikola Wiatrak.

Drugiego dnia nasze zawodniczki czekał bardzo ciężki dzień . O 9 rano ruszył start do jazdy indywidualnej na czas, rozgrywanej na dystansie 3600 metrów prowadzącej cały czas pod górkę. Jako pierwsze wystartowały juniorki młodsze.  10 była Nikola Wiatrak. W rywalizacji kobiet open zwyciężyła Paulina Brzeźna-Bentkowska zdobywając koszulkę liderki wyścigu. Dalej na 11 miejscu uplasowała się Natalia Frączek a za nią na 13 miejscu była  Paula Guz.  Po południu rozegrano III etap wyścigu, czyli górski etap w Głuszycy. Trasa wyścigu prowadziła po  6,5 kilometrowych rundach z podjazdem pod Grzmiącą na każdej z nich. Juniorki młodsze rywalizowały na dystansie 4 rund. Nikola Wiatrak zajęła 11 lokatę. W wyścigu elity kobiet na dystansie 8 rund, od samego startu dochodziło do wielu ataków i prób odjazdów. Na 4 rundzie zaatakowała Paulina Brzeźna-Bentkowska i samotnie zmierzała do linii mety, zyskując coraz to większą przewagę w klasyfikacji generalnej. W małych grupach pościgowych znalazły się nasze zawodniczki. 13 była Natalia Frączek a zaraz za nią na 14 miejscu była Paula Guz.

Ostatniego dnia zawodów odbył się płaski etap  ze startem i metą w Świebodzicach. Trasa juniorek młodszych liczyła ponad 40 km. Po finiszu z grupy pościgowej Nikola wiatrak zajęła 10 lokatę. Elita kobiet rywalizowała na dystansie 90 km. Po finiszu z peletonu Paulina Brzeżna-Bentkowska zajęła 17 pozycję. Dalej na 25 miejscu  była Paula Guz, a Natalia Frączek zajęła  27 miejsce. Za peletonem dojechała Natalia Mielnik zajmując 30 pozycję.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

 

 

opracowała: Natalia Mielnik

 

{gallery}2011/08-17{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content