Loading...
Aktualności

Paulina Brzeźna-Bentkowska ponownie zwycięża, Eryk Kaczor na podium

Paulina Brzeżna Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów pewnie zwyciężyła w wyścigu „Ślężański Mnich” rozgrywanym w Sobótce w dniu 01.04.2012r. Jest to już drugie zwycięstwo Pauliny w dopiero co rozpoczynającym się sezonie szosowym 2012 i świadczy  o jej bardzo dobrej dyspozycji sportowej w tym roku.

Rangę tego zwycięstwa podnosi fakt, że do linii mety Paulina zmierzała w 3 osobowej ucieczce z peletonu wraz z dwoma zawodniczkami CCC Polkowice:Aleksandrą Dawidowicz i Anną Szafraniec. Zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów nie dała szans rywalkom, inicjując skuteczny samotny finisz aż  do linii mety. Ponownie miłym akcentem dla zawodników była obecność i wsparcie naszych sponsorów podczas zawodów. Dziękujemy serdeczniePani Halinie Łoś i Panu Władysławowi Piszczałka – Przedsiębiorstwo Budowlane Atom, Panu Januszowi Smoliński- firma VERGE oraz Panu Henrykowi Charuckiemu- Harfa Harryson.

Bardzo dobrą postawę podczas tego startu pokazał także Eryk Kaczor, który w kategorii żak zajął III miejsce. Eryk bardzo dobrze ustawił się na finisz, co zaowocowało miejscem na podium.

Pogoda tego dnia była łaskawsza dla startujących zawodników. Było bardzo chłodno ale na szczęście na padał deszcz. Po kategorii żak wystartowały nasze młodziczki. W tej kategorii wiekowej na dystansie 12 km 14 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a 20 była Malwina Cholewa. Po młodziczkach przyszedł czas na start młodzików. Najlepiej spisał się Michał Mroczkowski zajmując 40 lokatę, 47 był Łukasz Kroczak a 53 miejsce zajął Michał Laszkiewicz. W wyścigu juniorek młodszych najwyżej w peletonie zasadniczym linię mety minęła Dorota Przęzak zajmując 21 miejsce. 45 była Paulina Zamaria.  Następnie wystartowała kategoria elity kobiet wraz z juniorkami. Pewne  zwycięstwo odniosła Paulina Brzeźna-Bentkowska, mijając samotnie  linię mety  po finiszu z 3 osobowej ucieczki. Natomiast w grupie zasadniczej bardzo dobrze finiszowała Karolina Garczyńskazajmując 7 miejsce oraz Paula Guz, która zajęła 16 lokatę. W klasyfikacji juniorek 10 miejsce zajęłaJoanna Dubieniecka. W ostatnim wyścigu juniorów na dystansie 72 km Rafał Pawłowski przyjechał w grupie zasadniczej zajmując 34 miejsce.

Szosowy sezon kolarski 2012 oficjalnie  uważa się za rozpoczęty. Nasi zawodnicy mają już za sobą pierwsze doświadczenia startowe.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik