Loading...
Aktualności

Paulina Brzeźna-Bentkowska 10 na Świecie

Paulina Brzeźna-Bentkowska reprezentantka  LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajęła 10 miejsce na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym, rozgrywanych  dniach 15-23.09.2102 roku w holenderskim Valkenburgu. Nasza kolarka znalazła się w trójce reprezentantek kraju obok Małgorzaty Jasińskiej w włoskiej ekipy  MCippollini-Giambenini  i Eugenii Bujak z GK Żyrardów.

Dystans do pokonania jakie czekał najlepsze zawodniczki z całego świata to 129 kilometrów po trudnych i wymagających rundach. Na każdym okrążeniu znajdowała się masa zakrętów oraz trudnych podjazdów. Dwa najcięższe z nich to Bemelerberg (900 metrów długości, średnio 5%) oraz legendarny Cauberg (1200 metrów, średnio 5,8 %).

Paulina zajęła 10 miejsce po finiszu z peletonu. Tytuł Mistrza Świata  zdobyła zawodniczka  Marianne Vos- świeżo upieczona złota medalistka Igrzysk Olimpijskich. Marianne przekroczyła samotnie linię mety zdobywając upragnione złoto. Walka o pozostałe medale rozegrała się po finiszu z 5 osobowej grupki. Srebro powędrowało do australijki Rachel Neylan a brąz wywalczyła  włoszka Longo Borghini. Eugenia Bujak uczestniczyła w kraksie i nie mogła dokończyć rywalizacji, zaś Małgorzata Jasińska zajęła 50 lokatę.