Loading...
Aktualności

Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie szosowym

Mateusz Dubieniecki z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski LZS „Złote Koło”  VIII  Memoriale im. Józefa Tropaczyńskiego, rozgrywanym w dniach 27-29.05.2011 roku koło Dobczyc. Wynik Mateusza jest bardzo dużym osiągnięciem ponieważ zawody te są jedną z najważniejszych imprez kolarskich w sezonie dla kategorii junior, i rywalizacja na nich jest na najwyższym poziomie sportowym.

Także wysoko ten etapowy wyścig zakończył Adam Majorek zajmując 10 miejsce oraz Damian Lasota, który po III etapach był 18.

Mistrzostwa Polski LZS „Złote Koło” rozgrywane było w ciągu  III ciężkich etapów, rozgrywanych w falistym oraz górzystym terenie. Całe zawody były bardzo selektywne, dlatego wysokie lokaty naszych juniorów są bardzo dobrym sygnałem na nadchodzące starty w sezonie 2011.

Pierwszym  etapem wyścigu była Jazda Indywidualna na czas, której trasa prowadziła cały czas pod górkę. Bardzo dobrze pojechali nasi juniorzy, pokazując dominację na samym początku wyścigu. II miejsce zajął Mateusz Dubieniecki, za nim na IV miejscu był Adam Majorek a 10 skończył Damian Lasota. W środku stawki zawody skończyli:  Mariusz Panasiuk, Przemysław Grobelny, Rafał Pawłowski oraz Krzysztof Kusiak. Mateusz zajmując II miejsce stracił do zwycięzcy zaledwie 3 sekundy a Adam Majorek do miejsca na podium 6 sekund.

II etap Mistrzostw Polski LZS to wyścig ze startu wspólnego o długości 115 kilometrów.  Tego dnia pogoda nie dopisała startującym zawodnikom, ponieważ przez cały wyścig padał deszcz. Tutaj najwyżej zawody ukończył Mateusz Dubieniecki zajmując 18 miejsce,  21 był Adam Majorek a 29 pozycję zajął Mariusz Panasiuk i  za nim na 31 lokacie linię mety minął Damian Lasota.

Ostatnim dniem rywalizacji był III najcięższy  etap o łącznej długości 107 kilometrów. Po finiszu z grupy Mateusz Dubieniecki zajął IV miejsce, 12 był Adam Majorek, 18 Damian Lasota. Ten etap był decydujący o klasyfikacji generalnej ponieważ dochodziło do wielu prób i akcji ucieczkowych. Jednak bardzo dobra współpraca naszych juniorów oraz wspaniała jazda taktyczna spowodowała, że Mateusz utrzymał miejsce na podium.

Zawodniczki z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów startowały w Mistrzostwach Polski LZS z Darłowie, rozgrywanych w czasie III serii Pucharu Polski w dniach 28-29.05.2011roku. Zawody składały się z II etapów: jazdy indywidulanej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. III seria Pucharu Polski była rywalizacją na najwyższym poziomie sportowym, ponieważ do startu zgłosiły się także reprezentacje narodowe Litwy oraz Białorusi, co sprawiło, że wyścig stał się bardzo selektywny.

W pierwszym dniu odbyła się jazda indywidulana na czas. W kategorii juniorek młodszych w rywalizacji na 10 kilometrowej trasie najwyżej na 24 miejscu zawody ukończyła Agnieszka Kusiak, a 29 byłaNikola Wiatrak. W kategorii elity kobiet, wyścig jazdy indywidualnej na czas zdominowały zawodniczki Litwy zajmując 9 z 14 pierwszych miejsc. Najwyżej z naszych dziewczyn na 22 miejscu zawody skończyła Natalia Frączek, 30 była Paula Guz a zaraz za nią na 31 miejscy znalazła sięMałgorzata Piotrowska, 37 była Natalia Mielnik.

Ostatnim dniem rywalizacji był wyścig ze startu wspólnego, który pełen był wielu akcji ucieczkowych oraz kraks rowerowych w peletonie. W wyścigu juniorek młodszym zaraz za ucieczką, w grupie pościgowej finiszowała Agnieszka Kusiak, zajmując 15 miejsce, a w peletonie zasadniczym na 36 pozycji była Nikola Wiatrak. W rywalizacji elity kobiet, od samego startu wyścig miał bardzo dynamiczny przebieg. Zaraz po stracie na 10 kilometrze doszło do kraksy, która podzieliła peleton. Niestety nasze zawodniczki znalazły się w grupach pościgowych, które przy  mocno wiejącym wietrze  nie zdołały dojechać do uciekającej im grupy, w której przeważały zawodniczki z zagranicy i zajęły miejsca w środku stawki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!! Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ogniwo-dziezoniow.pl !!!

opracowała: Natalia Mielnik