Loading...
Aktualności

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY W STYLU KLASYCZNYM W BIELAWIE

W dniu 12 listopada 2011 r. w Bielawie odbył się MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY W STYLU KLASYCZNYM DZIECI I MŁODZIKÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. W turnieju startowało 144 zawodników z 11 klubów (w tym drużyna z Niemiec – RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą).

 

 

Na turniej nie dotarli (mimo potwierdzenia) zawodnicy z Czech. W uroczystości otwarcia turnieju uczestniczyli: Ryszard Dźwiniel – Burmistrz Miasta Bielawa, Jacek Zamirski – Przewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów, Kazimierz Rachowiecki – Prezes ZKS BIELAWIANKA, Grażyna Wójcik – Dyrektor Biura Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Mirosław Wieczorkiewicz – Mistrz Świata Weteranów w Zapasach, Edward Masełko – Wicemistrz Świata Weteranów w Zapasach, Władysław Stolarczyk – Wicemistrz Świata Weteranów w Zapasach, który pełnił funkcję Sędziego Głównego turnieju.

 

Uzyskane wyniki:

 

= kategoria DZIECI 25 kg

1 miejsce: Łukasz Gniecioszek (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

2 miejsce: Mateusz Ropiak (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Bartosz Wilk (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: WiktorDębski (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria DZIECI 27 kg

1 miejsce: Kacper Sawicki (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

2 miejsce: Łukasz Księżniak (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

 

= kategoria DZIECI 29 kg

1 miejsce: Adrian Obuchowicz (JCSW Jelenia Góra)

2 miejsce: Szymon Śliwiński (JCSW Jelenia Góra)

3 miejsce: Arek Chmura (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

3 miejsce: Łukasz Ropiak (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

5 miejsce: Michał Gomułka (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

5 miejsce: Jan Olewiński (UKS HUTNIK Pieńsk)

Kamil Wojtala (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Patryk Gumienny (JCSW Jelenia Góra)

 

= kategoria DZIECI 32 kg

1 miejsce: Marc Nickel (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Krystian Adamski (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Konrad Rojek(UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

3 miejsce: Bartłomiej Kuczmarski (MLKS AGROS Żary)

5 miejsce: Kacper Seder(ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

5 miejsce: Adrian Olszewski (JCSW Jelenia Góra)

Bartosz Potyrała (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Jarosław Wacław (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

Michał Niewiarowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Piotr Wiśniowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Oskar Dębski (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria DZIECI 35 kg

1 miejsce: Florian Schuster (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Adam Jakubas (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: Adam Dolata (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: Adam Leśniak (JCSW Jelenia Góra)

5 miejsce: Michał Zatrapa (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

5 miejsce: Przemysław Maślanka (MLKS AGROS Żary)

Bartosz Bartnik (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Dawid Witnicki (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Dawid Siroń (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

 

= kategoria DZIECI 38 kg

1 miejsce: Jakub Majdański (MLKS AGROS Żary)

2 miejsce: Remigiusz Feledyn (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Kacper Kaczanowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Jakub Krężałek (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

5 miejsce: Marek Stawowczyk (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

 

= kategoria DZIECI 42 kg

1 miejsce: Krzysztof Kaliński (ORLĘTA Trzciel)

2 miejsce: Jakub Stompór (JCSW Jelenia Góra)

3 miejsce: Aron Fauth (RSV ‘Hansa’ 90 Frankfurt n/Odrą)

3 miejsce: Brajan Struzik (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

5 miejsce: Kamil Nowak (MLKS AGROS Żary)

5 miejsce: Daniel Romanowicz (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Maciej Kiełbowicz (UKS HUTNIK Pieńsk)

Omar Benkheda (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

Dawid Kowalski (JCSW Jelenia Góra)

Maciej Kiepura (MLKS AGROS Żary)

Przemysław Kazubek (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Tomasz Bigos (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

Patryk Torba (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

 

= kategoria DZIECI 46 kg

1 miejsce: Patryk Kubiak (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

2 miejsce: Jakub Rewers (MLKS AGROS Żary)

3 miejsce: Jakub Lewandowski (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: Hubert Melka (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Emil Wójcik (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Kacper Marciniak (ORLĘTA Trzciel)

Marcin Martyka (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

Kacper Stankowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Sebastian Moskal (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Marcin Migdał (UKS HUTNIK Pieńsk)

Fabian Czarnecki (WKS ŚLĄSK Wrocław)

 

= kategoria: DZIECI 50 kg

1 miejsce: Paweł Urban (UKS HUTNIK Pieńsk)

2 miejsce: Daniel Tsivinskas (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: Przemysław Szpiczakowski (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

3 miejsce: Kamil Florków (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Jakub Kijanka (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Bartłomiej Bucholz (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

 

= kategoria DZIECI 60 kg

1 miejsce: Maciej Tomaszewski (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Dominik Stark (WKS ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Paweł Izydorczyk (MLKS AGROS Żary)

3 miejsce: Damian Ciślewski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Wojciech Bobek (ORLĘTA Trzciel)

5 miejsce: Patryk Masłoń (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

Michał Domarecki (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Piotr Siwak (MLKS AGROS Żary)

 

= kategoria DZIECI +60 kg

1 miejsce: Wojciech Suchecki(ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

2 miejsce: Maciej Czarnecki (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

3 miejsce: Kamil Rynkiewicz (UKS HUTNIK Pieńsk)

3 miejsce: Krzysztof Kubiak (UKS HUTNIK Pieńsk)

5 miejsce: Piotr Drzewiecki (MLKS AGROS Żary)

5 miejsce: Sebastian Szyngier (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Daniel Pakosz (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria DZIECI +70 kg

1 miejsce: Franz Thomas (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Marcel Elias (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Filip Kłysz (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

3 miejsce: Kacper Naumowicz (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

5 miejsce: Mateusz Chyliński (WKS ŚLĄSK Wrocław)

 

= kategoria MŁODZIK 32 kg

1 miejsce: Artur Grzegorski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

2 miejsce: Adrian Magdziarz (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria MŁODZIKI 35 kg

1 miejsce: Patryk Sieradzki (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

2 miejsce: Krystian Drozdek (MLKS AGROS Żary)

3 miejsce: Bartłomiej Stec (MLKS AGROS Żary)

 

= kategoria MŁODZIKI 38 kg

1 miejsce: Paweł Kaczałko (JCSW Jelenia Góra)

2 miejsce: Damian Huńka (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria MŁODZIKI 42 kg

1 miejsce: Alexander Ginc (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Grzegorz Majkut (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Adam Przebieracz (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Łukasz Choroszej (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

5 miejsce: Krystian Machała (UKS HUTNIK Pieńsk)

5 miejsce: Hubert Mazur (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

Wojciech Wilga (UKS HUTNIK Pieńsk)

Damian Nurkiewicz (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

Jakub Kurman (JCSW Jelenia Góra)

Przemysław Chmura (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

 

= kategoria MŁODZIKI 47 kg

1 miejsce: Bartłomiej Klimek (WKS ŚLĄSK Wrocław)

2 miejsce: Roy Lehmann (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

3 miejsce: Rafał Chowaniec (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

4 miejsce: Sidali Benhedda (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

 

= kategoria MŁODZIKI 53 kg

1 miejsce: Patryk Kobiałka (JCSW Jelenia Góra)

2 miejsce: Michał Szatkowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Andrzej Chruszczyk (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

3 miejsce: Bartosz Bożek (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

5 miejsce: Przemysław Korsak (JCSW Jelenia Góra)

5 miejsce: Michał Kaczałko (JCSW Jelenia Góra)

Sebastian Wieczorek (WKS ŚLĄSK Wrocław)

 

= kategoria MŁODZIKI 59 kg

1 miejsce: Norbert Daszkiewicz (WKS ŚLĄSK Wrocław)

2 miejsce: Lucas Fauth (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

3 miejsce: Daniel Maras (ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica)

3 miejsce: Marcin Perkowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

5 miejsce: Mikołaj Magiera (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

5 miejsce: Karol Czerniawski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Dawid Staszewski (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

Wojciech Kindel (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

 

= kategoria MŁODZIKI 66 kg

1 miejsce: Mateusz Ułasewicz (ORLĘTA Trzciel)

2 miejsce: Remigiusz Wiśniewski (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

3 miejsce: Michał Perkowski (WKS ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Dustin Pieper (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

5 miejsce: Jakub Zduński (MLKS AGROS Żary)

5 miejsce: Dawid Sadowski (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

Antoni Kamiński (WKS ŚLĄSK Wrocław)

Patryk Radecki (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

 

= kategoria MŁODZIK 73 kg

1 miejsce: David Litau (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Konrad Mazur (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: Sebastian Habas (ZKS BIELAWIANKA Bielawa)

 

= kategoria MŁODZIK 85 kg

1 miejsce: Werner Liebner (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

2 miejsce: Damian Strzelczyk (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

3 miejsce: dennis Hollon (RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą)

3 miejsce: Jakub Matuszak (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

5 miejsce: Eryk Sitko (MULKS JUNIOR Dzierżoniów)

 

= kategoria MŁODZIKI 100 kg

1 miejsce: Dawid Puchalski (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

2 miejsce: Sebastian Guszpit (WKS ŚLĄSK Wrocław)

3 miejsce: Mikołaj Maroszek (UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą)

 

Punktacja drużynowa:

1 miejsce: RSV „Hansa” 90 Frankfurt n/Odrą

2 miejsce: WKS ŚLĄSK Wrocław

3 miejsce: ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych

4 miejsce: ZKS BIELAWIANKA Bielawa

5 miejsce: JCSW Jelenia Góra

6 miejsce: MLKS AGROS Żary

7 miejsce: UKS JEDYNKA Kostrzyn n/Odrą

8 miejsce: UKS HUTNIK Pieńsk

9 miejsce: MULKS JUNIOR Dzierżoniów

10 miejsce: ORLĘTA Trzciel

11 miejsce: ULKS KARKONOSZE Stara Kamienica

 

Puchar dla najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Alexander Ginc, nagrody rzeczowe dla najlepszych zagranicznych techników turnieju otrzymali: Florian Schuster i Werner Liebner. Nagrody rzeczowe dla najlepszych techników turnieju (według oceny trenerów) otrzymali: Bartłomiej Klimek (WKS ŚLĄSK Wrocław), Mateusz Ułasiewicz (ORLĘTA Trzciel), Krzysztof Kaliński (ORLĘTA Trzciel). Nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w punktacji ligowej otrzymali: Maciej Tomaszewski (ZLKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych) i Patryk Sieradzki (ZKS BIELAWIANKA Bielawa). Nagrodę rzeczową dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał Wiktor Dębski (ZKS BIELAWIANKA Bielawa).

 

Organizatorzy turnieju:

Zapaśniczy Klub Sportowy BIELAWIANKA Bielawa

Powiatowe Zrzeszenia LZS Dzierżoniów

 

Turniej dofinansowany przez:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Powiat Dzierżoniowski

Gminę Bielawa

Agencja Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. w Nowej Rudzie

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie

Firma HYDRO-INTAL-PLAST w Bielawie

Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu

 

Cech Rzemiosł Różnych w Bielawie

 

{gallery}2011/11-12{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content