Loading...
Aktualności

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY MŁODZIKÓW I DZIECI

W dniu 17 listopada 2012 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bielawie odbył się MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY MŁODZIKÓW I DZIECI W STYLU KLASYCZNYM.

 

 

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli: Mariusz Pach – Zastępca Burmistrza Miasta Bielawa, Janusz Cąber – Honorowy Prezes ZKS „Bielawianka” oraz Jacek Zamirski – Przewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów.

Sędzia Główny turnieju – Władysław Stolarczyk

 

Uzyskane wyniki:

= kategoria: dzieci 23-29 kg

1 miejsce: Mateusz Ropiał (Zagłębie Wałbrzych)

2 miejsce: Jakub Miś (Zagłębie Wałbrzych)

3 miejsce: Kacper Kciuk (ZKS Bielawianka Bielawa) i Igor Sadowski (Hutnik Pieńsk)

5 miejsce: Dawid Potyrała (ZKS Bielawianka Bielawa) i Jakub Skowron (Stara Kamienica)

 

= kategoria: dzieci 27 kg

1 miejsce: Bartłomiej Wilk (Hutnik Pieńsk)

2 miejsce: Piotr Stolarczyk (ZKS Bielawianka Bielawa)

3 miejsce: Mateusz Borysewicz (Kostrzyń) i Emil Frański (Orlęta Trzciel)

5 miejsce: Oktawian Palus (ZKS Bielawianka Bielawa) i Kacper Chmielewski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

 

= kategoria: dzieci 29 kg

1 miejsce: Jakub Gonczar (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

2 miejsce: Marcin Orzyński (Zagłębie Wałbrzych)

 

= kategoria: dzieci 32 kg

1 miejsce: Łukasz Ropiak (Zagłębie Wałbrzych)

2 miejsce: Krzysztof Gójski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

3 miejsce: Bartosz Suski (Hutnik Pieńsk) i Patryk Gumienny (JCSW Jelenia Góra)

5 miejsce: Ignacy Sadowski (Hutnik Pieńsk) i Andrej Matejicek (Czechy)

 

= kategoria: dzieci 35 kg

1 miejsce: Adam Dolata (Hutnik Pieńsk)

2 miejsce: Krystian Adamski (ZKS Bielawianka Bielawa)

3 miejsce: Michał Niewiarowski (Tygrysy Kąty Wrocławskie) i Patrik Chlanda (Czechy)

5 miejsce: Adrian Olszewski (Tygrysy Kąty Wrocławskie) i Bartłomiej Kuczmarski  (Agros Żary)

 

= kategoria: dzieci 38 kg

1 miejsce: Adam Jakubas (Hutnik Pieńsk)

2 miejsce: Jakub Podolec (Stara Kamienica)

3 miejsce: Kacper Sader (Stara Kamienica) i Damian Orliński (Zagłębie Wałbrzych)

5 miejsce: Adam Leśniak (JCSW Jelenia Góra) i Mateusz Rybeczka (JCSW Jelenia Góra)

 

= kategoria: dzieci 42 kg

1 miejsce: Kacper Maczanowski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

2 miejsce: Rafał Graczykowski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

3 miejsce: Bartosz Bartnik (Tygrysy Kąty Wrocławskie) i Jakub Krężałek (ZKS Bielawianka Bielawa)

5 miejsce: Maciej Morawski (Agros Żary) i KacperŁyskawiński (Agros Żary)

 

= kategoria: dzieci 46 kg

1 miejsce: Jakub Majdański (Agros Żary)

2 miejsce: Jakub Lewandowski (Hutnik Pieńsk)

3 miejsce: Paweł Kozaczewski (Agros Żary) i Adrian Cieślak(Agros Żary)

5 miejsce: Maciej Kiepura (Agros Żary) i Sebastian Wild (Zagłębie Wałbrzych)

 

= kategoria: dzieci 50 kg

1 miejsce: Hubert Melka (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

2 miejsce: Sebastian Moskal (ZKS Bielawianka Bielawa)

3 miejsce: Marcin Migdał (Hutnik Pieńsk) i Konrad Kozłowski (Stara Kamienica)

5 miejsce: Przemysław Kazubek (ZKS Bielawianka Bielawa) i Cezary Sadowski (Zagłębie Wałbrzych)

 

= kategoria: dzieci 50 – 60 kg

1 miejsce: Karol Ghukasyan (Agros Żary)

2 miejsce: Daniel Tsivinskas (Hutnik Pieńsk)

3 miejsce: Fabian Czarnecki (Tygrysy Kąty Wrocławskie) i Bartłomiej Bucholc (Stara Kamienica)

5 miejsce: Krzysztof Pyszniak (ZKS Bielawianka Bielawa)

 

= kategoria: dzieci +60 kg

1 miejsce: Maciej Tomaszewski (Zagłębie Wałbrzych)

2 miejsce: Piotr Siwak (Agros Żary)

3 miejsce: Maciej Czarnecki  (Kostrzyń) i Paweł Izydorczyk (Agros Żary)

5 miejsce: Daniel Pakosz (ZKS Bielawianka Bielawa)

 

= kategoria: młodzik 29-32 kg

1 miejsce: Adrian Magdziarz (ZKS Bielawianka Bielawa)

 

= kategoria: młodzik 38 kg

1 miejsce: Przemysław Maślanka (Agros Żary)

2 miejsce: Dawid Siroń (Kostrzyń)

3 miejsce: Artur Grzegorski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

 

= kategoria: młodzik 42 kg

1 miejsce: Krystian Machała (Hutnik Pieńsk)

2 miejsce: Patryk Sieradzki (ZKS Bielawianka Bielawa)

3 miejsce: Remigiusz mech (Kostrzyń) i Viktor Zaoborny (Kostrzyń)

5 miejsce: Martin Jirasek (Czechy)

 

= kategoria: młodzik 47 kg

1 miejsce: Grzegorz Majkut(ZKS Bielawianka Bielawa)

2 miejsce: Sebastian Nowicki (Sobieski Poznań)

3 miejsce: Damian Dąbrowski (Zagłębie Wałbrzych) i Maciej Echaust (Sobieski Poznań)

5 miejsce: Paweł Kaczełko (JCSW Jelenia Góra) i Jakub Melegawic  (Czechy)

 

= kategoria: młodzik 53 kg

1 miejsce: Bartosz Dąbrowski (Zagłębie Wałbrzych)

2 miejsce: Kamil Florków (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

3 miejsce: Mateusz Rec (Hutnik Pieńsk) i Jakub Kijanka (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

5 miejsce: Krzysztof Kaliński (Orlęta Trzciel) i Damian Nurkiewicz (ZKS Bielawianka Bielawa)

 

= kategoria: młodzik 59 kg

1 miejsce: Patryk Kobiałka (JCSW Jelenia Góra)

2 miejsce: Robert Niewiarowski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

3 miejsce: Dominik Kryniewiecki (Sobieski Poznań) i Jakub Buelesz (Czechy)

5 miejsce: Sebastian Wieczorek (Tygrysy Kąty Wrocławskie) i Mikołaj Rembacz(Sobieski Poznań)

 

= kategoria: młodzik 66 kg

1 miejsce: Marek Magdziak (Sobieski Poznań)

2 miejsce: Michał Szatkowski (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

3 miejsce: Krystian Grabowy (Agros Żary) i Bartosz Rajter (Orlęta Trzciel)

5 miejsce: Krystian Stasiak (Sobieski Poznań) i Daniel Maras (Stara Kamienica)

 

= kategoria: młodzik 73 kg

1 miejsce: Mateusz Ułasewicz (Orlęta Trzciel)

2 miejsce: Tomasz Lichodziejewski (Agros Żary)

3 miejsce: Olgierd Bartoszak (Sobieski Poznań) i Jakub Owczarczyk (Kostrzyń)

5 miejsce: Nikodem Fabisz (Sobieski Poznań) i Andrej Kupsa (Czechy)

 

= kategoria: młodzik 85 kg

1 miejsce: Gerard Kurniczak (Sobieski Poznań)

2 miejsce: Jakub Krotak (Czechy)

3 miejsce: Artur Majda (Hutnik Pieńsk) i Eryk Sitko (Junior Dzierżoniów)

 

= kategoria: młodzik 100 kg

1 miejsce: Klement Zdenek (Czechy)

2 miejsce: Ryszard Bobrycki (Kostrzyń)

3 miejsce: Jakub Korcz (Sobieski Poznań) i Marcel Elias (Zagłębie Wałbrzych)

5 miejsce: Damian Zubko (Tygrysy Kąty Wrocławskie)

 

Punktacja drużynowa/medalowa:

1 miejsce: „Tygrysy’ Kąty Wrocławskie

2 miejsce: „Hutnik” Pieńsk

3 miejsce: „Zagłębie” Wałbrzych

4 miejsce: „Agros” Żary

5 miejsce: ZKS „Bielawianka” Bielawa

6 miejsce: „Sobieski” Poznań

7 miejsce: „Jedynka” Kostrzyń

8 miejsce: Czech Wrestling Chomutov (Czechy)

9 miejsce: „Orlęta” Trzciel

10-11 miejsce: JCSW Jelenia Góra oraz Stara Kamienica

12-13 miejsce: Sokol  Borohradek (Czechy) oraz „Junior” Dzierżoniów

 

Puchar ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie dla najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Zdenek Klement. Drużyny czeskie otrzymały pamiątkowe puchary za udział w turnieju.

 

Dyplomy i medale dla zawodników oraz puchary dla najlepszych klubów wręczali: Stanisław Jurcewicz– Senator RP, Mariusz Pach – Zastępca Burmistrza Miasta Bielawa oraz Jacek Zamirski – Przewodniczący Rady powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów.

 

W turnieju uczestniczyło 158 zawodników, 12 sędziów, 30 trenerów i opiekunów.

Opieka medyczna: Jan Kostański oraz Pogotowie Ratunkowe Włodzimierz Kapela.

 

Organizatorzy turnieju:

Zapaśniczy Klub Sportowy „Bielawianka” Bielawa

Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów

 

Turniej dofinansowany przez:

Powiat Dzierżoniowski

Gminę Bielawa

Dolnośląskie Zrzeszenia LZS we Wrocławiu

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie

 

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bielawie za nieodpłatne udostępnienia sali sportowej na przeprowadzenie turnieju.

 

 

{gallery}2012/11-17{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content