Loading...
Aktualności

Karolina Garczyńska Mistrzynią Polski LZS, Natalia Mielnik druga

Karolina Garczyńska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kolarstwie szosowym na rok 2013 w rywalizacji  wyścigu ze startu wspólnego podczas III Serii Pucharu Polski rozgrywanej w Darłowie. Sukces podczas tego startu odniosła również Natalia Mielnik, która była druga na mecie  i zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Ludowych Zespołów Sportowych na rok 2013. Ostatnie miejsce na podium przypadło Katarzynie Wilkos z klubu TKK Pacyfic Toruń.

III Seria Pucharu Polski w Darłowie była zarazem Mistrzostwami Polski LZS w kolarstwie szosowym. Rywalizację podczas wyścigu ze startu wspólnego w PP wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska z Torunia, a drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Karolina Garczyńska i Natalia Mielnik, nasze orliczki, które w klasyfikacji LZS nie miały sobie równych. Bardzo dobrze na finiszu wypadła Paulina Cywińska, która zajęła w kategorii kobiet open 5 miejsce, przegrywając o błysk szprychy. 14 lokatę zajęła Monika Kopińska, Joanna Dubieniecka zajęła 22 miejsce a na 34 pozycji zawody skończyła Paula Guz. Rywalizacja  elity kobiet przebiegała pod dyktando zawodniczek Atomu, samotnie uciekały w trakcie rywalizacji Paula Guz, Paulina Cywińska i Karolina Garczyńska. Ostatecznie na mecie po 85 kilometrach odbył się finisz z peletonu. W juniorkach młodszych Dorota Przęzak na finiszu  zajęła  22 meijsce  a Weronika Laszkiewicz była 25.

W klasyfikacji klubów LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zajął III miejsce, zwyciężyła ekipa gospodarzy BCM Nowatex Ziemia Darłowska, a  drugie miejsce zajął ALKS Stal Grudziądz. W klasyfikacji województw Dolny Śląsk zajął III lokatę. Zwyciężyło kujawsko-pomorskie.

Wyścig ze startu wspólnego był owocny w sukcesy naszych kolarek ale dzień wcześniej w sobotę również zajęliśmy wysokie lokaty. W rywalizacji  jazdy indywidualnej na czas Paulina Cywińska i Dorota Przęzak zajęły 5 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Paulina Cywińska odniosła swój sukces w kategorii elity kobiet, zaś Dorota Przęzak była 5 wśród juniorek młodszych.

Rywalizacja w Darłowie rozpoczęła się dla naszego klubu startem juniorek młodszych na dystansie 10 kilometrów. Nasza Dorota zajęła 5 miejsce, zaś Weronika Laszkiewicz była 26. Wygrała Różyńska Nikola z klubu ALKS Stal Grudziądz. Następnie nasze panie z kategorii elity kobiet rywalizowały na trasie liczącej 17 kilometrów. Najlepiej spisała się Paulina Cywińska, która zajęła 5 miejsce. Na 8 miejscu zawody skończyła Karolina Garczyńska, która zarazem była 2 zawodniczką kategorii poniżej 23 lat. Zaraz za nią na 9 miejscu była Paula Guz-3 orliczka dzisiejszej czasówki. Dalej na 16 była Natalia Mielnik-8 zawodniczka wśród młodzieżowców, 34 była Monika Kopińska a 36 miejsce zajęła Joanna Dubieniecka. Rywalizację kobiet open wygrała Drozdek Agata z klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyścigu:

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności firmie Aklima Sewis za pomoc w transporcie zawodników na zawody i Pani Halinie Łoś i Panu Władysławowi Piszczałce –Przedsiębiorstwo Budowalne Atom i Budowlano-Projektowe Matt za pomoc w naprawie auta klubowego i wsparcie!!!