Loading...
Aktualności

Joanna Dubieniecka zwycięża w Małym Wyścigu Pokoju

Joanna Dubieniecka z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w kategorii juniorek  podczas pierwszego etapu Małego Wyścigu Pokoju, rozgrywanego 16.05.2012 roku w Starych Bogaczowicach. Sukces ten odniosła po ataku i samotnej jeździe aż do linii mety. Nie były to jedyne sukcesy naszych kolarzy.

W wyścigu młodziczek II miejsce po finiszu z grupy zajęła Weronika Laszkiewicz przegrywając z zawodniczką z Jaworzyny Śląskiej Pastuszek Pauliną, zaś w rywalizacji juniorek młodszych Dorota Przęzak zajęła II pozycję, przegrywając  z zawodniczką z klubu Górnik Wałbrzych Karoliną Wolską.

Trasa zawodów  przebiegała na rundach o długości 1100 metrów każda z stromym około 150 metrowym podjazdem na metę. W rywalizacji żaków na dystansie 5 rund 4 miejsce zajął Eryk Kaczor, zaś wśród pań Dąbrowska Małgorzata była 5. Kolejnym startem był wyścig młodziczek , także na dystansie 5 okrążeń. 2 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz a 5 była Malwina Cholewa. W rywalizacji młodzików na dystansie 11 km najwyżej był Mroczkowski Michał zajmując 12 miejsce. Łukasz Kroczak zajął 15 miejsce. Przedostatnim wyścigiem dla naszych zawodników był wyścig juniorek młodszych. Tutaj 2 miejsce zajęła Dorota Przęzak, a 5 była Paulina Zamaria. W wyścigu juniorek zwycięstwo odniosła Joanna Dubieniecka,  druga była Paula Pisarska z klubu Trek Bolmet Legnica a na najniższym stopniu podium stanęła Wesołowska Marta z Wrocławskiego Klubu Kolarskiego.

Był to 1 etap Małego Wyścigu Pokoju, dla młodszych kategorii wiekowych jest to jeden z najważniejszych startów w sezonie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

opracowała: Natalia Mielnik