Loading...
Aktualności

Dorota Przęzak zwycięża w Pucharze Polski

Dorota Przęzak z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii juniorek młodszych podczas II serii Pucharu Polski rozgrywanej w Gostyniu w dniach 18-19.05.2013 roku. Sukces podczas tego Pucharu Polski odniosła nasza zawodniczka Paulina Cywińska, która w kategorii elity kobiet w rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego zajęła 3 miejsce. Zawody elity pań w tej konkurencji wygrała Katarzyna Niewiadoma TKK Pacyfic Toruń.

 

Zmagania podczas wyścigu rozpoczęły się wyścigiem jazdy indywidualnej na czas. W rywalizacji juniorek młodszych zwyciężyła Dorota Przęzak a 15 była Weronika Laszkiewicz. Wśród elity pań, które rywalizowały na dystansie 15 kilometrów wysokie 4 miejsce zajęła Karolina Garczyńska, dalej na 5 miejscu była Paulina Cywińska a 6 pozycję zajęła Paula Guz. Na 12 pozycji uplasowała się Natalia Mielnik, 17  była Marina Zaniewska, 26  miejsce zajęła Monika Kopińska a 30 była Joanna Dubieniecka.

Kolejnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego, prowadzący trasą okrężną o długości 19 kilometrów. Jako pierwsze wystartowały juniorki młodsze, które miały do pokonania 2 rundy. Tutaj po walecznym finiszu Dorota Przęzak zajęła 6 miejsce aWeronika Laszkiewicz była 16. Następnie przyszedł czas na finisz elity pań, które miały do pokonania 4 rundy. Na pierwszym okrążeniu uformowała się ucieczka z peletonu, gdzie były 2 nasze zawodniczki: Paulina Cywińska i Marina Zaniewska. A w mocno poszarpanej  grupie pościgowej znalazły się Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik, Monika Kopińska i Paula Guz. Ostatecznie po finiszu z ucieczki Paulina Cywińska zajęła 3 miejsce. Warto dodać, że Paulina złapała Gumę i musiała samotnie doganiać rywalki, mocno już zmęczona wywalczyła  trzecie miejsce, tracąc wiele sił na pogoń. Marina Zaniewska zajęła 5 lokatę. Dalej po finiszu z grupki pościgowej Karolina Garczyńska zajęła 8 miejsce, Natalia Mielnik była 9, 10 Monika Kopińska a 13 miejsce zajęła Paula Guz. Po finiszu z peletonu Joanna Dubieniecka zajęła 21 lokatę.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyścigu:

https://plus.google.com/photos/110921823916810862006/albums/5879768880646656913?banner=pwa

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności Skoda Centrum tmt za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

 

 

{gallery}2013/05-19{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content