Loading...
Aktualności

BIELAWSCY ZAPAŚNICY ZDOBYLI KOLEJNY PUCHAR

W dniu 13.04.2013, nie daleko, bo w Wałbrzychu odbył się kolejny Turniej Zapaśniczy w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików i Dzieci w stylu klasycznym. W zawodach uczestniczyło ok. 130 zawodników z ośmiu klubów zapaśniczych z województw: lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego w tym 22 zawodników Bielawianki.

Zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Bielawianka ponownie potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję zdobywając w sumie 13 medali. Wynik ten umieścił klub na II stopniu podium. W klasyfikacji drużynowej wyprzedziliśmy takie potęgi zapaśnicze jak kluby z Wrocławia, Żar i Kostrzyna.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Krystiana Adamskiego, który potwierdził swoją dominację w wadzę 38 kg zajmując na kolejnych z rzędu zawodach I miejsce w tej kategorii. W finale pokonał zawodnika z Wrocławia po przez położenie na łopatki tzw. „tusz”.

Na uwagę zasługuje również taktyczne przesunięcie Sebastiana Moskala do kategorii 60 kg. Dotychczas walczył on w kategorii 50 kg ramię w ramię z innym naszym zawodnikiem Przemysławem Kazubkiem. Bratobójcze walki wykluczały jednego z zawodników z dalszej rywalizacji i zdobywania cennych medali. Dzięki  taktycznemu posunięciu wspomniani zawodnicy nie mogli już na siebie trafić a oczekiwany efekt został osiągnięty – obaj dotarli do finału w swoich kategoriach wagowych.

Sebastian Moskal pokonał swojego rywala triumfując w kategorii 60 kg natomiast Przemysław Kazubek – mimo zwycięstwa z tym samym zawodnikiem na poprzednim turnieju –  w pierwszej oraz w drugiej rundzie uległ przeciwnikowi przegrywając przez przewagę techniczną w efekcie został sklasyfikowany na II miejscu w kategorii 50 kg.

Do końcowego sukcesu naszej drużyny przyczynili się również zdobywając cenne punkty:

Śliwiński Piotr 35 kg, 2003 r., szkoła nr 4, X miejsce

W narożniku naszym zawodnikom wskazówek udzielali trenerzy i opiekunowie: Marcin Kujawa, Artur Czypionka oraz Jacek Zamirski

Wyróżnienie i puchar II miejsca klasyfikacji drużynowej odebrał trener Artur Czypionka.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy udzielają wsparcia bielawskim zapasom m. in.: Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr.7, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr.10, firmie Meble Czyżewski, firmie Hydro-Instal-Plast Zamirski oraz innym osobom,  bez których sukces naszych zawodników nie był by możliwy. Nasze sukcesy są dowodem, że ich pomoc przynosi oczekiwane owoce.

Chętnych, którzy  chcieliby spróbować swoich sił na macie zapaśniczej zapraszamy do odwiedzin naszej strony internetowej, gdzie znajdą informacje na temat treningów:

Opracował: Marcin Kujawa