Loading...
Aktualności

Udany występ w Czechach

W  ubiegły weekend 15-16 października 2010 roku w Hradec Kralove-(Czechy) odbył  się  Międzynarodowy Turniej zapaśniczy w  stylu wolnym. Na obiekcie klubu TJ SOKOL w czeskim Hradcu nie zabrakło także z naszego powiatu reprezentantów  z ,,JUNIORA” Dzierżoniów oraz SOWY Pieszyce.

 

 

Dzierżoniowscy zapaśnicy walczyli bardzo dobrze, trzech walczyło w finałach wygrywając je.  Złote medale wywalczyli Łukasz Gardocki(38kg), Andrzej Chruszczyk (47kg) oraz Sebastian Mazan(73kg). Na pochwałę zasługują również Sławomir Dutkowski

Reprezentacja JUNIORA Dzierżoniów wywalczyła drużynowo IV miejsce.

Drużynę SOWY Pieszyce reprezentowali: Andrzej Czerwinski(38kg), Piotr Kapłon(53kg), Alan Czerwinski(59kg), Patryk Szeliga(59kg) oraz Karol Baran(73kg). Srebrny a zarazem historyczny pierwszy medal  zdobył  Andrzej Czerwinski. Jest to pierwszy medal dla reprezentanta SOWY Pieszyce z turnieju, który odbył się za granica Polski.

Prezes SOWY Artur Walicki były reprezentant kraju w zapasach powiedział, że trzeba cieszyć się z każdego medalu. Szkolenie młodych zapaśników i zapaśniczek idzie w dobrym kierunku. Trener JUNIOR i SOWY Stanisław Warchoł jest zadowolony ze startu zawodników. Chłopcy ciężko trenowali w czasie wakacji na dwóch obozach w okresie przygotowania przed drugą częścią sezonu jesiennego. Tacy zawodnicy jak Andrzej Chruszczyk i Sebastian Mazan walczą dobrze technicznie, taktycznie i wyrastają na reprezentantów kraju. Zawodniczki i zawodnicy JUNIORA wywalczyli w poprzednich turniejach krajowych w sumie 30 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży według rankingu Ministra Sportu.

 

opracował: Stanisław Warchoł

 

{gallery}2010/30-10-1{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content