Loading...
Aktualności

Natalia Mielnik zwycięża w kolarskich zawodach o Puchar Wojewody Dolnośląskiego

Natalia Mielnik z klubu LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w kategorii kobiet open w wyścigu jazdy indywidualnej na czas o Puchar Wojewody Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca i zarazem „Kolarskiego wyścigu pokoleń od Szurkowskiego do Bodnara” AUTOSTRADA NA CZAS”organizowanym w dniu 11 listopada o godzinie 13- tej, na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od ulicy Granicznej. Z dobrej strony pokazała się także Natalia Frączek, która zajęła II miejsce w tej rywalizacji.

Wyścig ten miał zapowiadać rychłe otwarcie fragmentu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Startujący zawodnicy  jako jedni z pierwszych mieli możliwość przetestować nawierzchnię AOW przed oddaniem jej do użytku. Kibice natomiast mogli przyjrzeć się efektom prac prowadzonych na obwodnicy. Podczas tych zawodów 100 utytułowanych kolarzy, ściągało się na trasie jazdy indywidualnej na czas o długości 8 kilometrów.

W kategorii byłych zawodników, do rywalizacji przystąpił trener Ogniwa Mariusz Mazur, który ostatecznie zajął VII lokatę. W rywalizacji kategorii zawodnicy licencjonowani Adam Majorek zajął 6 lokatę. Wyścig ten pełen był samych sław kolarstwa, oraz aktualnych zawodników, ścigających się w zawodowym peletonie. W kategorii elity mężczyzn zwyciężył Jarosław Marycz, tegoroczny mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, na jej pokonanie potrzebował dokładnie 9 minut i 8,11 sek. Dało mu to średnią prędkość niespełna 50 kilometrów na godzinę. Drugi czas, gorszy o 41,48 sek., uzyskał Konrad Tomasiak, a trzeci weteran Jerzy Sikora. W kategorii zawodowców bezpośrednio za Maryczem uplasowali się Konrad Czajkowski z ekipy DHL Autor i Łukasz Bodnar, reprezentujący barwy CCC Polkowice.
W kategorii byłych zawodników bezkonkurencyjni okazali się kolarze, którzy w przeszłości ścigali się w barwach grupy Dolmel. W grupie starszej zwyciężył Henryk Charucki przed Zdzisławem Komisarukiem i Janem Brzeźnym. Wśród nieco młodszych zawodników najszybszy był Jerzy Sikora. W kategorii masters zwyciężyli Jacek Jaremko (młodsi) oraz Krzysztof Łańcucki (starsi).

Był to już ostatni start na szosie zawodników z Ogniwa. Teraz przyszedł czas na wypoczynek i roztrenowanie, które przygotuje nas do ciężkiej pracy w sezonie zimowym. Pierwsze zgrupowanie dla zawodników  z Ogniwa odbędzie się 9 grudnia wyjazdem do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!! Zapraszamy na naszą  stronę internetową: www.ogniwo-dzierzoniow.pl !!!

opracowała: Natalia Mielnik